Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дайте да си създадем база данни.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
БАЛДУИН ЛЕФТЕРОВ
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юни 2003
Мнения: 225
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Пет Юли 23, 2004 14:32    Заглавие: Дайте да си създадем база данни. Отговорете с цитат

Пускам тая тема със идеята да си създадем база от данни със дефекти и тяхното отстраняване.Желателно е да се опише марката и модел уред,шасито или функ.състав на уреда(процесор,видео,верт.развивка),дефекта неговото отстраняване и дефектният/те елементи.Идеята не е кой знае колко революционна има я във много други форуми където много от участниците тук ги посещават.
Какво мислите?Давайте предложения и за име.


P.S. Вчера имах много интересен дефект:ТВ JVC мод.AV-J 21 OTR,шаси А 11
Дефекта е следния:черен екран,звук има,OSD има,на RCA-изходите има видео и аудио сигнал.Оказа се че е дъмпа.На ред 0000-записа започваше със-31 и т.н.
А на редовния дъмп започваше със-20 и т.н.Добре че му имах дъмпа,преди година го оправях за верт.разв.и му драснах дъмпа за всеки случай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пет Юли 23, 2004 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Става ное необходимо админа да го направи а ние да допълваме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Юли 23, 2004 20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Лично аз много се съмнявам, че ще стане.
Подобно нещо за да има полза от него трябва да бъде много добре структурирано ( и модерирано! най вече). Във всички форуми където има подобни раздели в един момент те почват да се пълнят с въпроси (глупави или не!), но въпроси на които не им е там мястото.
Според мен:
1. Трудно ще бъдат научени Участниците и Гости-те, че там НЕ СЕ ПИТА, а се споделя ДОСТОВЕРНА информация.
2.За мен много важен въпрос - кой ще научи публикуващите някаква информация ( дори и вярна) да напишат например Brand Name т.е. марката вярно. Пример Филипс е написан такаFilips или пък такаFhilips. Мога да дам и линкове към подобни творения. И ако има подобна (дори и безценна публикациа по Такава тема) кой ще я намери?
3. Ще е необходимо МНОГО сериозно МОДЕРИРАНЕ, което със сигурност ще изнерви много от питащите (на които мястото няма да е там /но те ще са нервни/) и ще искат отговор на въпроса си (който са задали не на място) веднага и сега. И всички ....

Мога да продължа, но според мен не е много смислено...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2004 5:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Можем сами да си го създадем.В сайта има търсачка , достатъчно е всички от колегите сблъскали се с трудности и задавали въпроси , да споделят мнението си тук във форума под формата на отговор на тяхното питане.Тогава ако има проблем , ще е достатъчно да се пусне една търсачка с типичния дефект.Например *няма растер* и всички теми с подобно съдържание ще изплуват.Ако питащия е отговорил коректно и накрая на темата дал обяснение каква е била причината то всичко ще е наред SmileSmileSmile
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2004
Мнения: 228
Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2004 6:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям напълно идеята и независимо че ще има нещо неизпипано е хубаво да започнем.Понеже съм отскоро във форума предоставям на по опитните каквото решат така и да го направят а аз ще спазвам правилата.Пожелавам ВИ УСПЕХ. КОЦЕВ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
БАЛДУИН ЛЕФТЕРОВ
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юни 2003
Мнения: 225
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Пон Юли 26, 2004 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

RC за модерирането си прав,но нали ние ще си създадем правилата.
Както са зададени правилата за писането на кирилица,за уважението,
за обидите.Зависи си само от нас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Авг 06, 2004 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, обърнете внимание на:
www.euras.com
Аз бях регистриран там за 3 месеца. Първия месец е безплатен, след това се плащат някакви минимални такси. Нека да не обсъждаме парите засега...
Сайт-а им има перфектна структура:
Има отделен форум подобен на нашия тук. Има отдел "Ремонти на монитори" и отдел "Ремонти на AV" . В тия отдели има търсачка, която проверява във базата от данни. User-a може да избира група от дефекти (напр. GEOMETRY, POWER, DEFLECTION, FUNCTION, USEFULL INFO др.). При избрана група дефекти изкачат по подробни описания на специфичните дефекти на дадения продукт (ТV,VTR), със инструкции какво да 'пипнем' или да сменим.
User-a по всяко време може да вкара 'remedy' (ремонт на даден дефект), като след въвеждането му някаква малка комисия проверява за достоверността на информацията (и за да се увери че това което е описано там не би повредило апаратурата ви например).
Аз например съм въвеждал няколко такива 'remedy', след 1-2 часа получавам E-mail със съдържание това което съм въвел и благодарности за информацията, и оценката ви. След многоброини такива попълнения които се правят от даден човек, опита му се вдига като получава звезди и титли (например 'специалист'). Така де, наистина имат огромна база, много телевизори, много монитори...
Предлагам да направим нещо подобно, тъи като структурата е много елемнтарна дори за начинаещи. Имат си дори HTML- чат в които можете в реално време да обсъдите проблем с някои специалист.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Авг 06, 2004 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е много добра - много от западните сайтове работят точно на този принцип с точките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Авг 06, 2004 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами хайде да го направим Very Happy Аз имам малко познания по Flash и Java. Moга да помогна с нещо Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
FeCl3
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Юли 2004
Мнения: 102

МнениеПуснато на: Пон Авг 30, 2004 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

аз мога да пиша скриптове на html-езика на уеб страниците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov