| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
diod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2005 Мнения: 41
|
Пуснато на: Пон Мар 27, 2006 15:30 Заглавие: Crown - търся схема |
|
|
Търся схема за Crown модел DMQ 2045
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пон Мар 27, 2006 23:38 Заглавие: |
|
|
| Проверете това в пощата ви дали ще свърши работа.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
diod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2005 Мнения: 41
|
Пуснато на: Вто Мар 28, 2006 8:00 Заглавие: |
|
|
По принцип на мен ми трябва схемата на канала за звука.При моя телевизор крайното стъпало е изпълнено с транзистори.
Все пак благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Мар 28, 2006 12:10 Заглавие: |
|
|
То при всички телевизори от тоя модел е с транзистори .Имам я схемата но почти нищо не личи и да я сканирам нищо не може се разбра.Но ако ти е слаб звука едва ли е в крайното стъпало .Ако имаш генератор пусни му 1 кхц и ще се увериш. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
robertvd Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 250 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Вто Мар 28, 2006 16:09 Заглавие: |
|
|
| diod написа: | По принцип на мен ми трябва схемата на канала за звука.При моя телевизор крайното стъпало е изпълнено с транзистори.
Все пак благодаря! |
Оня ден писах в форума по същата тема , на мен звука ми беше слаб
три дни сменявах части и на края се оказаха филтъра в МчУ-то
за звука. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
diod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2005 Мнения: 41
|
Пуснато на: Вто Мар 28, 2006 20:41 Заглавие: |
|
|
| Звука ми е много слаб и гъгре. Като почна да го увеличавам изобщо замлъква. След като го изключа и пак го включа по същия начин започва да гъгре |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Мар 28, 2006 20:48 Заглавие: |
|
|
Не е от транзисторите. Има два филтъра в МЧУто които се намират най отпред близо до потенциометрите Ако леко ги врътнеш и звука ще се усили и няма да гъгне но това е само временен успех.След месец два отново ще дойде и отново ще врътнеш. Затова трябва да се сменят кондензаторите вътре във филтрите или пък други филтри да се сложат.
PS. Сега се сетих че тая вечер ми донесоха такъв телевизор за ремонт и утре като го отворя ще ти го покажа и на снимка и номерата на филтрите _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Мар 29, 2006 10:33 Заглавие: |
|
|
Пратих ти снимка на шасито въпреки че това е малко изменено защото няма фабрично конвертор за звука а му е слагана допълнително платка звук тука. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
diod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2005 Мнения: 41
|
Пуснато на: Чет Мар 30, 2006 18:10 Заглавие: |
|
|
| въртях филтрите, но ефект нямаше. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|