Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какъв windows да си поставя
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2004
Мнения: 228
Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2004 8:39    Заглавие: Какъв windows да си поставя Отговорете с цитат

Колеги от десетина дни имам проблеми с windows.Единия ми компютър е с 2000 а другия ХР.Но и при двата ме налегнаха вируси все ги тестваме но нещо не екакто трябва.Съветват ме да монтирам 98 защото бил най добър.Какъв бихте ми препоръчали....

Последната промяна е направена от kotzev на Пон Авг 16, 2004 19:26; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2004 10:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Пише се Windows
Каква ти е конфигурацията? Аз на трите мои съм с WIN98SE, май така е по - безопасно в интернет. Всички нови вируси май са за XP. Задължително се слага Firewall и антивирус. Добрият Firewall е правилно настроеният - не се отговаря yes на всеки въпрос. Антивирус - упдейтнатия. На LAN ли си? Ако да, основните ти грижи са безработни хлапета (ламери), които се опитват да ти хакнат компютъра (крадат трафик). Задължително за всички Win се слагат SP + critical updates (с това се почва). Останалите обновления - в зависимост от нуждите.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж


Последната промяна е направена от Филипов на Вто Авг 17, 2004 16:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2004
Мнения: 228
Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2004 10:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво означава SP+critical ? В мрежа съм и антивирусната програма е Norton Antivirus и се updaitva. Не ползвам никаква защитна стена. Не смяташ ли че 98SE е старичка версия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2004 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Отзад напред. Не смятам, все пак съм с тази версия. Просто за някои програми ми трябва DOS, а при XP няма. А и вирусите напоследък го подминават. Firewall е дори по - важен от антивируса. Без него лапетата ще те побъркат. SP означава Service Pack. За XP се чака официална версия 2. Това е сбор от упдейти. Като идеш на страницата на Microsoft да упдейтваш, тези които ги дава critical, се слагат задължително. Запълват дупки в сигурността, през които могат да ти правят (почти) всичко с компютъра. Най - малкото тези дупки се ползват от вируси, минималната вреда на които е да ти навъртат трафик и да платиш двойна сметка.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2004
Мнения: 228
Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Пон Авг 16, 2004 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

От десетина дни вече съм с ХР на български и слава богу за сега върви добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 3:16    Заглавие: Отговорете с цитат

kotzev написа:
От десетина дни вече съм с ХР на български и слава богу за сега върви добре.

По добре послушай Филипов, това с BG на XP е още по лошия вариянт но всеки сам си преценява. За интернет секюрити и антивирусна е много добро предложение стига обаче да се знае как да се отговаря на секюритито иначе най много да му се ядосаш Laughing При масирана вирусна атака каквато имаше зимата ти трябва нещо наистина сериозно като антивирусна програма "Norton" за съжаление не е сред тях поради бавно реагиращите ъпдейти които излизат за антивирусните дефиниции.
По добрия вариянт за сега е win98se но пак зависи за какво ползваш PC-то.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2004
Мнения: 228
Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 5:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм напълно с казаното по горе.Просто тук ми инсталираха най новия вариант .Сложиха ми нещо иза упдейтване нещо ново но ще видим по нататък може и да изрева кански....А компютъра го ползвам основно за нашия и руския форуми да прочета сутрин вестниците.Понеже с английския съм зле то затова бългаския вариант ми допадна много по добре.КОЦЕВ.

Последната промяна е направена от kotzev на Вто Авг 17, 2004 19:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото знам SP2 е излязъл само за английската и немската версия. Руския SP2 ще излезе след около 2 месеца, а българския вероятно след повече от шест (като изрекетират държавната бюрокрация за наша сметка). Не зная какво точно са ти сложили, но ако са сложили английски SP2 въху български WinXP то вероятно доста неща са се омазали. Руснаците изрично пишат ДА НЕ СЕ ИНСТАЛИРА неруски SP2 върху руски WinXP Exclamation
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2004
Мнения: 228
Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като аз съм много далече от тия неща ще попитам утре точно и ще отговоря..Пък живот и здраве ще видим какво ще излезе

Последната промяна е направена от kotzev на Вто Авг 17, 2004 19:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

kotzev, едно CD при не кой знае каква връзка се дръпва за 6-7 часа. Това с 24-те (още повече вероятно имаш впредвид провайдерите си) звучи малко странно. Времето за теглене не винаги е право пропорционално на количеството изтеглена информация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov