| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
wankin75 Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2006 Мнения: 28 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 12:42 Заглавие: SAMSUNG CK-5339TB слаба яркост |
|
|
шаси SCT-11D
проц. SAA5290ZP/059
M52777SP-видео,синхро и мчу
Всичко е усилено на максимум-ускоряващо, яркост, контраст също и от сервизното меню-субяркост,субконтраст, R,G,B
Картината се вижда но е леко тъмна.
Напреженията са в норма не е от кинескопа и от тхо-то.
Ако имате идеи по въпроса ще съм ви много благодарен да ги споделите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 12:55 Заглавие: |
|
|
Ускоряващото докрай и не избива кинескопа? Ако е така цокъла или кондензатора на G2 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 13:03 Заглавие: |
|
|
всичко усилено на макс. и леко тъмна - като за кинескоп  _________________ Skype-yosko_1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 14:53 Заглавие: |
|
|
Колко волта имаш на катодите,до колко волта опира тоя скриин?
И според мене е 1000 % кинескоп ама човека щом е решил че-"Всички напрежения са Ок,кинескопа е здрав,ТХОто-и то"-трудно можем го разубеди
Ако считаш че ремонта не е лъжица за твоята уста все пак иди във най-близкия ТВ-сервиз-там ще разберат защо "темна е мъгла паднала" _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wankin75 Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2006 Мнения: 28 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 16:06 Заглавие: SAMSUNG CK-5339TB слаба яркост |
|
|
Благодарско на Бамзе и всички които се отзоваха.
Оказа се кондензатора C506 10n/1000v на платката на кинескопа за ускоряващото напрежение.На мерене показваше здрав явно че е пробивал под напрежение.
Касмет и много успехи.
Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|