| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Сря Апр 12, 2006 9:52 Заглавие: tv Teletech ctv-1440 импулсен траф |
|
|
| Колеги от къде мога да си поръчам импусен трансформатор за този телевизор.Моделът му е 2414.0015.Шасито е 11ак36а2.В Eshop и в Aswo не видях да имат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikokl Опитен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2005 Мнения: 144
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 16:02 Заглавие: |
|
|
| Защо мислиш че трафа е повреден |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 16:44 Заглавие: |
|
|
Ако хептен трафа е дефектен то слагай турско захранване. Траф едва ли ще намериш но аз досега не ми се е улучвало дефектен траф на какъвто и да е телевизор. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 16:56 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | | Ако хептен трафа е дефектен то слагай турско захранване. Траф едва ли ще намериш но аз досега не ми се е улучвало дефектен траф на какъвто и да е телевизор. |
Не говори така! Колко да ти пратя дет ще ти отровят живота преди да си разбрал че е от тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 18:54 Заглавие: |
|
|
Митко тук в Ловеч климата е умерен и влажноста на въздуха не влияе на трафовете затова може би при мен не е идвал телевизор с дефектен траф. пък и аз съм си и късметлия  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 12:20 Заглавие: |
|
|
| Колеги направих телевизора ,но ми взе здравето.Наистина не се оказа импулсния траф.Нямах осцилоскоп под ръка и може би затова толкова се обърках.Спрях се на импусния траф защото смених 3 чипа UC3842 и понеже не намерих оригиналния 2SK 3114 пробвах с различни транзистори и захранването не тръгваше,а то нали е направено от няколко елемента просто нямаше какво да му е.С четвъртия интеграл обаче тръгна.Направи ме впечатление обаче ,че по схема R807 е 330к,а на шасито е 120к и R810 е 0,33 ,а на шасито 0,47.Щом захранванията му са в норма го оставих така.Явно съм попаднал на менте серия UC 3842.Благодаря на всички и лека работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|