| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 18:44 Заглавие: Panasonic прегряваме |
|
|
Здравейте колеги.
Panasonic TV 21 B2 EE
Беше повреден 2SD 1541 при замяната му телевизора тръгна , но забелязвам , че се загрява до доста висока температура ~ 120 градуса.
Някакви идеи.
Благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 18:46 Заглавие: |
|
|
| Подбор докато спре да грее или търси товар. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 19:14 Заглавие: |
|
|
| Слагам вече 4 транзистор но няма промяна.Клиената ми каза , че преди транзистора също е бил сменян и телевизора е работил 2 седмици.Ще проверя филтрите по напреженията след ТХО.Ако сте имали подобен проблем споделете. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 20:20 Заглавие: |
|
|
| Проверих всички напрежения след ТХО - в норма са.Няма кондензатори с утечка.Проверих гасящата верига на самия транзистор - ОК.Помагайте колеги. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 20:40 Заглавие: |
|
|
| Преди време понакупих читави( по 5 лв.) 2SD2333.На този тв. лесно няма да му угодиш откъм транзистора.Генератора с с AN5600 ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 20:53 Заглавие: |
|
|
| Инпулсите идват директно от ТА 8653 АN.Сега съм сложил 2SD 1554 вместо 2SD 1541 - аналози са но пак грее - до ~ 105 градуса.Преди време на мястото на на такъв греещ транзистор сложих BU 808 и нешата се нормализираха.Нямам под ръка BU 808 да пробвам обаче. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 21:00 Заглавие: |
|
|
| Явно и аз бъркам ама 808 не е ли дарлингтон и се използва в къде по-нови тв. ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 21:08 Заглавие: |
|
|
| Прав си bamze сега видях , че е ставало въпрос за доста по нов телевизор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 5:05 Заглавие: |
|
|
| Филтрация в драйвера |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 8:36 Заглавие: |
|
|
| Здравейте.Гледам доста се е изписало,но и аз да кажа,че много пъти ,когато има лоша споика в драйверния трансформатор ,крайния транзистор се клати през някакво контактно съпротивление,което често го извежда от нормален режим и го принуждава да прегрява.При прекъсване в тия точки дори понягога дефектира от пиковете.Та огледайте и там ако не сте го направили. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|