Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с WALTHAM WT821 OC
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 16:52    Заглавие: Проблем с WALTHAM WT821 OC Отговорете с цитат

Телевизора е WALTHAM WT821 OC състава е TEA2029cv,TDA4556,TDA3506.Захранването е с TDA 4601 която беше гръмнала и я смених а и всички конд. в първичната част на захранването.Подмених и двете съпротивления 270kома.Останалите елементи ги мерих един по един и са здрави.На 9то краче на схемата напрежението е силно занижено около2,1V .Като го изолирам напрежението се покачва на 15.5V,което ми говори че схемата има огромна консумация.Въпросът ми е някои имал ли е подобни проблеми с този чип,дали не съм жертва на поредното менте или пък аз бъркам някъде.На схемата си пише SIMENS.В магазина ми обясниха че схемите били тествани.А иначе съм спазил всички изисквания да я запазя, с други думи разредих големия конд. през лампа, проверих около нея за деф. елементии т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 16:59    Заглавие: Re: Проблем с WALTHAM WT821 OC Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Телевизора е WALTHAM WT821 OC състава е TEA2029cv,TDA4556,TDA3506.Захранването е с TDA 4601 която беше гръмнала и я смених а и всички конд. в първичната част на захранването.Подмених и двете съпротивления 270kома.Останалите елементи ги мерих един по един и са здрави.На 9то краче на схемата напрежението е силно занижено около2,1V .Като го изолирам напрежението се покачва на 15.5V,което ми говори че схемата има огромна консумация.Въпросът ми е някои имал ли е подобни проблеми с този чип,дали не съм жертва на поредното менте или пък аз бъркам някъде.На схемата си пише SIMENS.В магазина ми обясниха че схемите били тествани.А иначе съм спазил всички изисквания да я запазя, с други думи разредих големия конд. през лампа, проверих около нея за деф. елементии т.н.

Пробвай с друго TDA4601. С поскъпването на тези чипове се навъдиха и ментета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hadgiyskivd
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 81
Местожителство: ЛОВЕЧ

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 17:05    Заглавие: Проблем с WALTHAM WT821 OC Отговорете с цитат

провери захранването на 9 краче , евентуално електролитния кондензатор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът ми е дали няма нещо специфично което аз пропускам.Че ще сложа друга от друг магазин то е ясно но да не пропускам нещо и да си ги пукам така на воля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
val13
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005
Мнения: 123
Местожителство: RUSE

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш друг телевизор с 4601 свали я и я сложи на това място.Най вероятно ще тръгне.Преди това смени и трите електролита.
_________________
Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Това,че имаш 15 волта на кр. 9,при повдигнат извод,означава,че вероятно към същото е свързан ценер за 15 волта.За да заработи ИЗ,на 9-то краче на 4601,трябва да имаш 11.5-12 волта(поне!).Провери електролита,както каза колегата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yosko_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2006
Мнения: 158
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:43    Заглавие: Отговорете с цитат

явно поредното менте, а това за тестването където са ти казали са глупости. по принцип дефектира от електролитите а си ги сменил.
_________________
Skype-yosko_1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ценера е за 18 V Според схемата и е здрав ,смених всички електролити в първичната част, на чипа му дават до 20V работно напрежение.Така и така реших че не читав чипа и му подадох външно захранване на 9то краче като преди това го вдигнах във въздуха и показа над два ампера,до толкова ми е стабилизатора,явно че е менте,жалко за ровенето,жалко за магазина, до сега не съм имал проблеми там.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 19:33    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Ценера е за 18 V Според схемата и е здрав ,смених всички електролити в първичната част, на чипа му дават до 20V работно напрежение.Така и така реших че не читав чипа и му подадох външно захранване на 9то краче като преди това го вдигнах във въздуха и показа над два ампера,до толкова ми е стабилизатора,явно че е менте,жалко за ровенето,жалко за магазина, до сега не съм имал проблеми там.

Няма нищо жалко.Щом си ИМАТЕ доверие с този ТЪРГОВЕЦ-кажи му,че УТРЕ ПАК ЩЕ СЕ ВИДИТЕ!
И нещо ,по памет за тази 4601-при изправна схема ,и елементите около нея и при прекъснат колектор на ключовия-напреж. на 9 крак,трябва да "плава" от 12 до 16 волта.Така можеш да я тестваш,преди пуска на ТВ-ра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2006 2:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия чипове са абсолютни ментета поне във варна не намерихме читав.Гледайте пластмасовата част на корпуса да не е по широка от металната с по 2-3 мм - от 5 такива ни една не тръгна като се държат точно като вашата.Най добре да потърсите сигурна от колега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals