| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 16:52 Заглавие: Проблем с WALTHAM WT821 OC |
|
|
| Телевизора е WALTHAM WT821 OC състава е TEA2029cv,TDA4556,TDA3506.Захранването е с TDA 4601 която беше гръмнала и я смених а и всички конд. в първичната част на захранването.Подмених и двете съпротивления 270kома.Останалите елементи ги мерих един по един и са здрави.На 9то краче на схемата напрежението е силно занижено около2,1V .Като го изолирам напрежението се покачва на 15.5V,което ми говори че схемата има огромна консумация.Въпросът ми е някои имал ли е подобни проблеми с този чип,дали не съм жертва на поредното менте или пък аз бъркам някъде.На схемата си пише SIMENS.В магазина ми обясниха че схемите били тествани.А иначе съм спазил всички изисквания да я запазя, с други думи разредих големия конд. през лампа, проверих около нея за деф. елементии т.н. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 16:59 Заглавие: Re: Проблем с WALTHAM WT821 OC |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | Телевизора е WALTHAM WT821 OC състава е TEA2029cv,TDA4556,TDA3506.Захранването е с TDA 4601 която беше гръмнала и я смених а и всички конд. в първичната част на захранването.Подмених и двете съпротивления 270kома.Останалите елементи ги мерих един по един и са здрави.На 9то краче на схемата напрежението е силно занижено около2,1V .Като го изолирам напрежението се покачва на 15.5V,което ми говори че схемата има огромна консумация.Въпросът ми е някои имал ли е подобни проблеми с този чип,дали не съм жертва на поредното менте или пък аз бъркам някъде.На схемата си пише SIMENS.В магазина ми обясниха че схемите били тествани.А иначе съм спазил всички изисквания да я запазя, с други думи разредих големия конд. през лампа, проверих около нея за деф. елементии т.н. |
Пробвай с друго TDA4601. С поскъпването на тези чипове се навъдиха и ментета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hadgiyskivd Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005 Мнения: 81 Местожителство: ЛОВЕЧ
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 17:05 Заглавие: Проблем с WALTHAM WT821 OC |
|
|
| провери захранването на 9 краче , евентуално електролитния кондензатор |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:18 Заглавие: |
|
|
| Въпросът ми е дали няма нещо специфично което аз пропускам.Че ще сложа друга от друг магазин то е ясно но да не пропускам нещо и да си ги пукам така на воля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:35 Заглавие: |
|
|
Ако имаш друг телевизор с 4601 свали я и я сложи на това място.Най вероятно ще тръгне.Преди това смени и трите електролита. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:36 Заглавие: |
|
|
| Това,че имаш 15 волта на кр. 9,при повдигнат извод,означава,че вероятно към същото е свързан ценер за 15 волта.За да заработи ИЗ,на 9-то краче на 4601,трябва да имаш 11.5-12 волта(поне!).Провери електролита,както каза колегата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:43 Заглавие: |
|
|
явно поредното менте, а това за тестването където са ти казали са глупости. по принцип дефектира от електролитите а си ги сменил. _________________ Skype-yosko_1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:48 Заглавие: |
|
|
| Ценера е за 18 V Според схемата и е здрав ,смених всички електролити в първичната част, на чипа му дават до 20V работно напрежение.Така и така реших че не читав чипа и му подадох външно захранване на 9то краче като преди това го вдигнах във въздуха и показа над два ампера,до толкова ми е стабилизатора,явно че е менте,жалко за ровенето,жалко за магазина, до сега не съм имал проблеми там. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 19:33 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | Ценера е за 18 V Според схемата и е здрав ,смених всички електролити в първичната част, на чипа му дават до 20V работно напрежение.Така и така реших че не читав чипа и му подадох външно захранване на 9то краче като преди това го вдигнах във въздуха и показа над два ампера,до толкова ми е стабилизатора,явно че е менте,жалко за ровенето,жалко за магазина, до сега не съм имал проблеми там. |
Няма нищо жалко.Щом си ИМАТЕ доверие с този ТЪРГОВЕЦ-кажи му,че УТРЕ ПАК ЩЕ СЕ ВИДИТЕ!
И нещо ,по памет за тази 4601-при изправна схема ,и елементите около нея и при прекъснат колектор на ключовия-напреж. на 9 крак,трябва да "плава" от 12 до 16 волта.Така можеш да я тестваш,преди пуска на ТВ-ра. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 2:36 Заглавие: |
|
|
| Тия чипове са абсолютни ментета поне във варна не намерихме читав.Гледайте пластмасовата част на корпуса да не е по широка от металната с по 2-3 мм - от 5 такива ни една не тръгна като се държат точно като вашата.Най добре да потърсите сигурна от колега. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|