 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Вто Юни 14, 2005 21:49 Заглавие: Daewoo DMQ-2072 |
|
|
| Същото шаси има Supra, Funay, ne znam nomera.Състав:STRS6707, LA7685, LA7838, M37211M2-606SP. Познавам това шаси от окло 2 години,основен дефект, който се появяваше, при включване пулсира захранването. На различни ТВ се оказваше някои кондензатор в захранването, първична и вторична страна. Сменях всички 10м/100в и 220м/35в идо скоро нямах проблеми. Затри дни ми дойдоха два със съшия външен дефект, но причината се оказа процесора. При откачен 30 крак ТВ тръгва, и се появява сняг , всички напрежения в норми, просто процесора не работи.Мисля че този крак е за ресет, но не съм сигурен.Захранването е на другкрак. Напроблемниъ крак влизат 4.8в от някакъв регулатор(не се чете и при двата ,които имам в момента). Призакачването на това краче, сваля %5в за процесора и от и всички други и започва да пулсира. Поръчах процесори,но се питам има ли нешо което съм пропуснал , затова да са думнали?Проблема е и че единия го правих преди месец за кондензаторите. Моля за идеи! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Юни 15, 2005 9:53 Заглавие: |
|
|
| Този регулатор може да е резет чипче. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Сря Юни 15, 2005 21:22 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | | Този регулатор може да е резет чипче. |
Мисля че да, но къде е ключа от бараката?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 15:01 Заглавие: |
|
|
извинявам се, че пиша в чужда и стара тема, но проблема ми е абсолютно същия.
шасито на ДЕУ е CP320.
при опит за включване- напреженията са силно занижени и пулсират.
откачих вторичните , закачих лампа и по метода на елиминиране
достигнах до 30 крак на проца-РЕСЕТА,
когато е откачен,лампата свети стабилно,
като го закача -пулсира.
Въпроса ми е дали си заслужава да продължавам,като се има пред вид , че този процесор трудно се намира и ще струва над 50 лева? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 17:01 Заглавие: |
|
|
| Ами вероятно има товар,на по ниските напрежения нямам схема на това шаси но по дедукция,без да се ресетира процесора няма да стартира,а когато стартира ще пусне някакъв включваем регулатор на 8 волта да речем с LM317 примерно,след който има товар.Или самото импусно няма достатъна товароносимост.......Крайното на звука от де се храни? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:41 Заглавие: |
|
|
Stoy40,
благодаря ти за вниманието,
имах проблеми с нет-а, дори и сега не мога пък да upload-вам,
затова ще ти пратя схемата, ако искаш я качи във файлообменника
за всички.
а за звука- ще видиш, храни се от отделна намотка намотка на имп.
траф, ама аз и него съм откачил.
май ще се отказвам- всичко клони към процесор  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 3:39 Заглавие: |
|
|
| Нямам схема но имам спомен за едно деу с подобно поведение.При тоя модел проца упровлява ли захранването ако да вижте за пробил транзисторен ключ осигуряващ 5в в режим стенбай |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Пон Апр 24, 2006 8:09 Заглавие: |
|
|
И при двата за които писах се оказа проца,съжалявам че съм забравил да съобщя, но иаз имам проблеми с нета от много време. _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Пон Апр 24, 2006 12:39 Заглавие: |
|
|
и аз стигнах до тоя извод, но като казах на клиента за какви пари става дума,той пожела да му затварям капака.
Записах му все пак процесора,но едва ли ще го търси-
при цените на новите тв-та в "Техномаркет",
а за мен си остана изгубеното време |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|