| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Cino Нов потребител

Регистриран на: 26 Мар 2006 Мнения: 12 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 19:05 Заглавие: TV SABA M5105E |
|
|
Здравейте Господа,
бих искал да попитам има ли някои от вас схема на този телевизор "SABA M5105E", шасито е IKC2.
Проблема е следния, телевизора работи нормално , на на екрана се виждат ярки 4ервени наклонени успоредни линии. И самата картина клони доста към 4ервения спектър.Ще бъда благодарен на всеки съвет за ремонт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 20:08 Заглавие: |
|
|
Някой авер техник нямаш ли под ръка ,поне да се почерпите -па той да ти разкаже накъде отива работата.Дай мейл _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Cino Нов потребител

Регистриран на: 26 Мар 2006 Мнения: 12 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 21:27 Заглавие: |
|
|
[email protected]
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 18:32 Заглавие: |
|
|
| Имаш прекалена яркост и се вижда обратния ход на лъча, пък и няма да е лошо да "балансираш бялото"! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 19:27 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | Имаш прекалена яркост и се вижда обратния ход на лъча, пък и няма да е лошо да "балансираш бялото"! |
Още една велика мисла се пръкна.Брях.Май наистина ще правим раздел "Бисери".
Не просто трябва да си смени кинескопа най-вероятно!
Не виждам никъде да е писал,че има "прекалена яркост"-първо
Второ-Баланс на бялото се прави когато "червенее" и то в рамките на нормата,но не и когато има обратен ход видим на червения лъч,тогава е безсмислено да го прави.там баланса беше с 2 Drive и нямаше Cutoff,така че кой знае къв баланс не може да направи,дори и да нямаше обратен ход.
По-скоро да го занесе на майстор да му провери кинескопа или дали няма проблем по червения видеоусилвател. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Сря Май 03, 2006 19:35; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 19:30 Заглавие: |
|
|
| ХА хахаха наистина трябва да има раздел бисери.Много на място казано |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|