 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 9:13 Заглавие: Nokia7142-не се пуска високото |
|
|
Телевизора е Nokia7142.Процесора е TV Nokia 7142.
ITT-TVPO 2066 EMO3, ВидеопроцесорTEA5040, ЦветностTEA5640F ,TDA8185,TDA4427.
След подмяна на ТДА4601 импулсното тръгна на лампа.Всички напрежения нормални.След закачане на високото и подмяна на
ТДА8185 при включване на телевизора за секунда Hdraiv се появява и след това изчезва.След като откачих 27 пин на процесора високото дойде.Като го пусна принудително на екрана се явявя за известно време кремав екран без растер с обратния ход на кадри след малко става тъмносин,след това тъмнозелен и потъмнява целия екран-черен екран.Не знам как би трябвало да се държи телевизора при принудително пускане?
След като подадох сигнал по АV на екрана зад обратния ход се вижда таблицата,чува се звук но цвеътовете са пак кремав,тъмносин и тъмно зелен и така остава.
Не мога да намеря причина процесора да не включва високото .Всички напрежения са нормални когато съм го включил принудително.До всички интеграли и тунера отиват напрежения и никъде не показва признаци на късо.
Търся помощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 12:03 Заглавие: |
|
|
| Защитата изключва вероятно поради повишена консумация на кинескопа. Провери високото, фокуса, G2, 200V и дали постъпват редови и кадрови гасящи импулси през RGB-то на модулаторите. Виж и ABL-a. Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|