| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 14:57 Заглавие: Звук 6,5MHZ на SHARP 37GQ-20S ???? |
|
|
Колеги, успях да накарам този телевизор да работи, но не мога да му пренастроя звука на нашия стандарт. Ако някой е правил това, нека да ми помогне.
На платката пише F7287BM, захранването е само с един SMD чип (TDA16833) без мощен транзистор, централния процесор и видеопроцесора (STV2238) са SMD, външна памет няма. Няма външен кварцов филтър за звука, има само режекторен на 5,5 MHZ. ПАФ също има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 15:36 Заглавие: |
|
|
Tokio, мисля че проблема ти е сериозен. Единствено мога да ти кажа, че има сервиз, но там нестава дума за такива неща (май).  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 15:51 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Tokio, мисля че проблема ти е сериозен. Единствено мога да ти кажа, че има сервиз, но там нестава дума за такива неща (май).  |
Аз не вярвам да е чак толкова сложно. Очаквам някой да сподели опит, а ако няма такива, готов съм да се боря сам с телевизора. Не съм от хората, които се отказват лесно  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 16:02 Заглавие: |
|
|
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=2020
и още нещо по въпроса, но за достоверност не гарантирам
| Цитат: | | 730.) Sharp 37GQ-20S привезен из германии (новый) переделка цвета: войти в сервис удерживая на передней панели тв CH+ и VOL+ включить сетевую кнопку далее находим PAL и переводим на AUTO теперь телевизор поддерживает все цветовые системы. Переделка звука установить фильтр К2950M на место CF202 входные ноги подключить параллельно CF201 или прямо на тюнер. Теперь звук появится после того как канал найден и точной настройкой нужно сдвинуть по шкале чуть вправо до появления четкого звука. Чтобы избежать этого дефекта я просто отпаял выходные ноги фильтра CF201 и звук стал ловиться автоматически. Полное исключение фильтра CF201 ухудшило изображение. Далее просто не было времени разбираться и поэтому все было оставлено так |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSS Гост
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 17:09 Заглавие: |
|
|
| Колега в случаи като твоя се опитвам да преодолея проблема като монтирам квазипаралелен канал на звука. Той взима сигнал от тунера и изработва междинночестотен звуков сигнал на 5.5MHz но не винаги е възможно да намериш къде да го подадеш. По добрия начин е да смениш входния PAF филтър с подходящ и да монтираш звукова платка която конвертира 6.5 в 5.5. Може би в сержизен режим има меню което да позволява да настроиш междинночестотните филтри за звука. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 17:49 Заглавие: |
|
|
| GSS написа: | | Колега в случаи като твоя се опитвам да преодолея проблема като монтирам квазипаралелен канал на звука. Той взима сигнал от тунера и изработва междинночестотен звуков сигнал на 5.5MHz но не винаги е възможно да намериш къде да го подадеш. По добрия начин е да смениш входния PAF филтър с подходящ и да монтираш звукова платка която конвертира 6.5 в 5.5. Може би в сержизен режим има меню което да позволява да настроиш междинночестотните филтри за звука. |
Колега (ако си колега), говорим на различни езици. Този телевизор няма външен филтър за 5,5 MHZ. Това, за смяната на ПАФ-филтъра и за добавяне на платка звук (генератор за 1MHZ) е нещо елементарно. Ако можех така да реша проблема със звука, въобще нямаше да пиша тук. Работата е много по-сложна, отколкото можеш да си представиш. Все пак ти благодаря за отговора.
Айде със здраве. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
weso Опитен потребител

Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 297 Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 21:23 Заглавие: |
|
|
ПРИЯТЕЛЮ ИМАХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ С ТОЗИ SHARP И НЕ МОЖА ДА СЕ РАЗРЕШИ . ЗВУКА Е ТВЪРДО ЗАПИСАН В ПРОЦЕСОРА КАКТО И МЕЖДИННАТА ЧЕСТОТА 37.8 MHz И НЕ ПОЗВОЛЯВА ПО НИКАКЪВ НАЧИН ДА СЕ СМЕНИ СТАНДАРТ ДА СЕ ДОБАВИ ИЛИ НАПРАВИ С ДРУГИ ПЛАТКИ ДАЖЕ ДОРИ И НАЧИН ДА СЕ РЕГУЛИРА СИЛАТА НА ЗВУКА. ИЗОБЩО ШАРМ-МРЪСНА ИСТОРИЯ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 21:39 Заглавие: |
|
|
| Колега щом си стигнал до безисходица с този SHARP ти предлагам следния вариант. Слагаш квазипаралелна платка звук след нея едно УПЧЗ от телевизор Юност и от изхода му по ниска честота направо на крайното стъпало. Отава ти само да се справиш с регулирането на усилването според конкретното схемно решение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2004 23:14 Заглавие: |
|
|
| weso написа: | ПРИЯТЕЛЮ ИМАХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ С ТОЗИ SHARP И НЕ МОЖА ДА СЕ РАЗРЕШИ . ЗВУКА Е ТВЪРДО ЗАПИСАН В ПРОЦЕСОРА КАКТО И МЕЖДИННАТА ЧЕСТОТА 37.8 MHz И НЕ ПОЗВОЛЯВА ПО НИКАКЪВ НАЧИН ДА СЕ СМЕНИ СТАНДАРТ ДА СЕ ДОБАВИ ИЛИ НАПРАВИ С ДРУГИ ПЛАТКИ ДАЖЕ ДОРИ И НАЧИН ДА СЕ РЕГУЛИРА СИЛАТА НА ЗВУКА. ИЗОБЩО ШАРМ-МРЪСНА ИСТОРИЯ  |
Ако не си бях направил вече звука на телевизора, четейки мнението ти, щях да се откажа Приятелю, аз те имах за специалист по Шарповете......
Аз вече намерих начин за преустройване звука на този SHARP.
Ето как стана това: Смених ПАФ-а и пробвах с обикновена платка звук, която закачих на режекторния кварцов филтър на картината. Получи се звук, но незадоволителен. След това върнах оригиналния ПАФ и сложих квазипаралелна приставка звук OMEGA. Така се получи по-добър звук, но пак имаше малко шум. Следващото, което направих беше да сменя режекторния кварц на картината от 5,5 на 6,5 MHZ. Така звука стана перфектен, но се появиха съвсем леки смущения (зиг-заг) в картината, но това да му е кусура. Важното е, че звука е кристален. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|