Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Звук 6,5MHZ на SHARP 37GQ-20S ????
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 14:57    Заглавие: Звук 6,5MHZ на SHARP 37GQ-20S ???? Отговорете с цитат

Колеги, успях да накарам този телевизор да работи, но не мога да му пренастроя звука на нашия стандарт. Ако някой е правил това, нека да ми помогне.
На платката пише F7287BM, захранването е само с един SMD чип (TDA16833) без мощен транзистор, централния процесор и видеопроцесора (STV2238) са SMD, външна памет няма. Няма външен кварцов филтър за звука, има само режекторен на 5,5 MHZ. ПАФ също има.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 15:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Tokio, мисля че проблема ти е сериозен. Единствено мога да ти кажа, че има сервиз, но там нестава дума за такива неща (май). Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 15:51    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Tokio, мисля че проблема ти е сериозен. Единствено мога да ти кажа, че има сервиз, но там нестава дума за такива неща (май). Sad


Аз не вярвам да е чак толкова сложно. Очаквам някой да сподели опит, а ако няма такива, готов съм да се боря сам с телевизора. Не съм от хората, които се отказват лесно Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвай търсенето, някой беше написал че не може да подкара BG и DK едновременно.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=2020
и още нещо по въпроса, но за достоверност не гарантирам
Цитат:
730.) Sharp 37GQ-20S привезен из германии (новый) переделка цвета: войти в сервис удерживая на передней панели тв CH+ и VOL+ включить сетевую кнопку далее находим PAL и переводим на AUTO теперь телевизор поддерживает все цветовые системы. Переделка звука установить фильтр К2950M на место CF202 входные ноги подключить параллельно CF201 или прямо на тюнер. Теперь звук появится после того как канал найден и точной настройкой нужно сдвинуть по шкале чуть вправо до появления четкого звука. Чтобы избежать этого дефекта я просто отпаял выходные ноги фильтра CF201 и звук стал ловиться автоматически. Полное исключение фильтра CF201 ухудшило изображение. Далее просто не было времени разбираться и поэтому все было оставлено так
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
GSS
Гост





МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 17:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега в случаи като твоя се опитвам да преодолея проблема като монтирам квазипаралелен канал на звука. Той взима сигнал от тунера и изработва междинночестотен звуков сигнал на 5.5MHz но не винаги е възможно да намериш къде да го подадеш. По добрия начин е да смениш входния PAF филтър с подходящ и да монтираш звукова платка която конвертира 6.5 в 5.5. Може би в сержизен режим има меню което да позволява да настроиш междинночестотните филтри за звука.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 17:49    Заглавие: Отговорете с цитат

GSS написа:
Колега в случаи като твоя се опитвам да преодолея проблема като монтирам квазипаралелен канал на звука. Той взима сигнал от тунера и изработва междинночестотен звуков сигнал на 5.5MHz но не винаги е възможно да намериш къде да го подадеш. По добрия начин е да смениш входния PAF филтър с подходящ и да монтираш звукова платка която конвертира 6.5 в 5.5. Може би в сержизен режим има меню което да позволява да настроиш междинночестотните филтри за звука.


Колега (ако си колега), говорим на различни езици. Този телевизор няма външен филтър за 5,5 MHZ. Това, за смяната на ПАФ-филтъра и за добавяне на платка звук (генератор за 1MHZ) е нещо елементарно. Ако можех така да реша проблема със звука, въобще нямаше да пиша тук. Работата е много по-сложна, отколкото можеш да си представиш. Все пак ти благодаря за отговора.
Айде със здраве.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
weso
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 297
Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

ПРИЯТЕЛЮ ИМАХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ С ТОЗИ SHARP И НЕ МОЖА ДА СЕ РАЗРЕШИ . ЗВУКА Е ТВЪРДО ЗАПИСАН В ПРОЦЕСОРА КАКТО И МЕЖДИННАТА ЧЕСТОТА 37.8 MHz И НЕ ПОЗВОЛЯВА ПО НИКАКЪВ НАЧИН ДА СЕ СМЕНИ СТАНДАРТ ДА СЕ ДОБАВИ ИЛИ НАПРАВИ С ДРУГИ ПЛАТКИ ДАЖЕ ДОРИ И НАЧИН ДА СЕ РЕГУЛИРА СИЛАТА НА ЗВУКА. ИЗОБЩО ШАРМ-МРЪСНА ИСТОРИЯ Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 21:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега щом си стигнал до безисходица с този SHARP ти предлагам следния вариант. Слагаш квазипаралелна платка звук след нея едно УПЧЗ от телевизор Юност и от изхода му по ниска честота направо на крайното стъпало. Отава ти само да се справиш с регулирането на усилването според конкретното схемно решение.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Ное 01, 2004 23:14    Заглавие: Отговорете с цитат

weso написа:
ПРИЯТЕЛЮ ИМАХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ С ТОЗИ SHARP И НЕ МОЖА ДА СЕ РАЗРЕШИ . ЗВУКА Е ТВЪРДО ЗАПИСАН В ПРОЦЕСОРА КАКТО И МЕЖДИННАТА ЧЕСТОТА 37.8 MHz И НЕ ПОЗВОЛЯВА ПО НИКАКЪВ НАЧИН ДА СЕ СМЕНИ СТАНДАРТ ДА СЕ ДОБАВИ ИЛИ НАПРАВИ С ДРУГИ ПЛАТКИ ДАЖЕ ДОРИ И НАЧИН ДА СЕ РЕГУЛИРА СИЛАТА НА ЗВУКА. ИЗОБЩО ШАРМ-МРЪСНА ИСТОРИЯ Wink


Ако не си бях направил вече звука на телевизора, четейки мнението ти, щях да се откажа Rolling Eyes Приятелю, аз те имах за специалист по Шарповете......
Аз вече намерих начин за преустройване звука на този SHARP.
Ето как стана това: Смених ПАФ-а и пробвах с обикновена платка звук, която закачих на режекторния кварцов филтър на картината. Получи се звук, но незадоволителен. След това върнах оригиналния ПАФ и сложих квазипаралелна приставка звук OMEGA. Така се получи по-добър звук, но пак имаше малко шум. Следващото, което направих беше да сменя режекторния кварц на картината от 5,5 на 6,5 MHZ. Така звука стана перфектен, но се появиха съвсем леки смущения (зиг-заг) в картината, но това да му е кусура. Важното е, че звука е кристален.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals