| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Нед Юни 25, 2006 14:48 Заглавие: goldstar mod. CF21D10B шаси МС41В |
|
|
Колеги тв то е гръмотевично След смяна на STRS6707 захранването тръгна но със занижени наполовина напрежения при стенд баи {съпоставени с друг работещ тв} При пуск от дистанц эа момент вдига около 110в и мисля че сработва защитата на СТРа Сменени са всички електголити ценери и КТС2092със усилване над 1000 SE110 и опрона също На 9 крак на СТРа имам 6.2v и немога да го направя 6.8 7v Всички резистори са проверени Давайте някакви идеи че го закъсах с този телевизор _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJEMS Активен потребител

Регистриран на: 17 Юни 2005 Мнения: 84
|
Пуснато на: Нед Юни 25, 2006 16:37 Заглавие: Re: goldstar mod. CF21D10B шаси МС41В |
|
|
| Провери вторичните вериги за късо или голяма консумация,виж и след стабилизатора за 5 те волта да не е окъсило окото или процесора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Нед Юни 25, 2006 17:59 Заглавие: |
|
|
На входа на стаб за 5в влиза 11в а не 21в. На изхода има 5.02в и грее много слабо. Това на стенд баи.Светодиода свети силно.Така и трябва.При пуск занижените напрежения се сриват и светодиода гасне. Няма явно късо във вторичните. Дори с ламба 25ват на В+ е почти същото. _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Юни 25, 2006 18:23 Заглавие: |
|
|
| Рачев написа: | | На входа на стаб за 5в влиза 11в а не 21в. На изхода има 5.02в и грее много слабо. Това на стенд баи.Светодиода свети силно.Така и трябва.При пуск занижените напрежения се сриват и светодиода гасне. Няма явно късо във вторичните. Дори с ламба 25ват на В+ е почти същото. | А електролита 4.7мФ отзад във радиатора сменен лие |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Юни 25, 2006 18:30 Заглавие: |
|
|
От емитера на ключовия транзистор в STR-a (2-ри крак) към 6-ти (защитата по ток) трябва да има нискоомен резистор.
Той как е?
На 9-ти захранването би трябвало да се нормализира когато тръгне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJEMS Активен потребител

Регистриран на: 17 Юни 2005 Мнения: 84
|
Пуснато на: Нед Юни 25, 2006 20:31 Заглавие: |
|
|
| Транзистора след оптртона как е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пон Юни 26, 2006 13:43 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | От емитера на ключовия транзистор в STR-a (2-ри крак) към 6-ти (защитата по ток) трябва да има нискоомен резистор.
Той как е?
На 9-ти захранването би трябвало да се нормализира когато тръгне. | Резистора е проверен. Транзистора след опрона е сменен а електролита 4.7 несъм го видял по късно ще проверя и него и ще съобщя! _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 21:36 Заглавие: |
|
|
| Този модел нямаше ли в вторичната на захранването стабилизатор на напр. ЕСЕ120 130в?Мерни го или направо смени. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 13:01 Заглавие: |
|
|
ето и захранването И 18 ом резистор е проверен Довечера пак го почвам този тел. SE110 е сменен. http://www.telemaster.ru/shema/ _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|