| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 14:19 Заглавие: Търся схема на SABA M3707 14" |
|
|
| Колеги това е Саба която захранването не е разделено от шасито.Телевизора не тръгва а захранването пусира.Двата резистора 68к в захранването съм ги подменил и нищо.Слагам лампа последователно на ТХО-то и пак не тръгва и лампата не светва.12 волта ги има от захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 15:42 Заглавие: Re: Търся схема на SABA M3707 14" |
|
|
| Avramov написа: | | Колеги това е Саба която захранването не е разделено от шасито.Телевизора не тръгва а захранването пусира.Двата резистора 68к в захранването съм ги подменил и нищо.Слагам лампа последователно на ТХО-то и пак не тръгва и лампата не светва.12 волта ги има от захранването. | тхо и импулсния трансворматор с общ транзистор ли са?. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 15:54 Заглавие: |
|
|
диодите в базата на S2000 смени.И си премери всички малки транзисторчета. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 16:09 Заглавие: |
|
|
| Да захранването и ТХо-то са с един транзистор BU 508. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 16:18 Заглавие: |
|
|
| Avramov написа: | | Да захранването и ТХо-то са с един транзистор BU 508. | Шасито е модел ТХ80 томсан.Много 4ест дефект при тез телевизори е дефект в импулсния трансформатор.АЗ имах ли4но мои и пренавих трафа.Тв тръгна варвя около 3 месеца и пак се скапа трафа.Явно лака на жицата дето го навих не е за там.идва ли са ми още два с такъв проблем.Дано при теб да е друго.Виж до проца имасх ли 5 волта? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 17:19 Заглавие: |
|
|
| При мен след пренавиването работи 2 часа,но не се старах много,така че щом има съвпадение ми прилича на типов дефект. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 20:59 Заглавие: |
|
|
| И аз изхвърлих един за същия дефект - остана шасито! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 21:03 Заглавие: Търся схема на SABA ..... |
|
|
| Близо до ТХО има в някои модели ценер за 150в.Виж за пробив,като мериш S2000 в ТХО,дава късо.Ценера е стъклен и не е белязан на схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 21:04 Заглавие: Търся схема на SABA ..... |
|
|
| Близо до ТХО има в някои модели ценер за 150в.Виж за пробив,като мериш S2000 в ТХО,дава късо.Ценера е стъклен и не е белязан на схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|