| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 9:31 Заглавие: Помощ за PRINCE 21D02 |
|
|
Телевизорчето заработва нормално и след 4-5 минути екрана става черен (тъмен). Напреженията на RGB входовете на платката на к-па от около 4 волта минават в 0.9 в. Ще съм благодарен за схемичка или съвет за насока в цифровия блок!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 9:54 Заглавие: |
|
|
Ако на платката на кинескопа има тримерче , потърси около него един син кондензатор 100nF и го смени без да го мериш  _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 10:48 Заглавие: |
|
|
| Смених го , но дефекта остана. Даже вече си е постоянно тъмен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 11:02 Заглавие: |
|
|
Какво е напражението на емитерите на видеоусилвателите ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 11:49 Заглавие: |
|
|
| 0.9в на базата и 0.5в на емитера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 18:51 Заглавие: |
|
|
| Мога да ти донеса цифровия блок |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boiko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Апр 2004 Мнения: 547 Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Съб Юли 01, 2006 6:10 Заглавие: |
|
|
| zxcr написа: | | 0.9в на базата и 0.5в на емитера. |
Странно...би трябвало при тази ситуация екрана да свети в бяло ...
Да не би да нямаш ускоряващо ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Съб Юли 01, 2006 8:20 Заглавие: |
|
|
| fonev_tv написа: | | Мога да ти донеса цифровия блок |  
| Boiko написа: | ООопс,
Аз ще те закарам. Става ли? |
 
Нишката води до вертикала , но едно ТХО 29201-025.16 може да донесете.   |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Съб Юли 01, 2006 8:32 Заглавие: |
|
|
| Noel написа: | | zxcr написа: | | 0.9в на базата и 0.5в на емитера. |
Странно...би трябвало при тази ситуация екрана да свети в бяло ...
Да не би да нямаш ускоряващо ? |
Има ускоряващо, но на колекторите има по 170в.
TDA2170 нещо зацикля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|