| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 14:10 Заглавие: ELITE 14ES02 поразен от мълния. |
|
|
Моля за схема-поне на захр. блок.Видимо са дефектирали:
VD512-с корпус на средномощен транз.
V553-маломощен транз. ,откъм вторичната страна на оптрона.
V511-маломощен транз.
N501-оптрон.
Моля,ако някой,има такова шаси (2005-01),да помогне поне за тези елементи(същите са се пръснали и не се четат). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
scorpions Активен потребител

Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 91 Местожителство: ЯМБОЛ
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 16:41 Заглавие: Elite 14... |
|
|
Ако е за това което помня малкя до оптрона е 2SA1015,средномощния е2SC3807(с голямо силване),а мощния ми веше эдрав.Оптрона сложих пьрвия срещнат стига да е с 4 кр. _________________ Цял живот се учиш и умираш ненаучен! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 20:51 Заглавие: Re: ELITE 14ES02 поразен от мълния. |
|
|
| helios написа: | Моля за схема-поне на захр. блок.Видимо са дефектирали:
VD512-с корпус на средномощен транз.
V553-маломощен транз. ,откъм вторичната страна на оптрона.
V511-маломощен транз.
N501-оптрон.
Моля,ако някой,има такова шаси (2005-01),да помогне поне за тези елементи(същите са се пръснали и не се четат). | V512 2SC3807 до оптрона (първична сатрана) 2SA1015 слагам ВС 640 Вторична страна 2SC1815слагам ВС639 оптрон РС 817 Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Юли 03, 2006 12:39 Заглавие: |
|
|
Благодаря на колегите за инфото!
ТВ-ра се "събуди".Дефектиралите елементи (освен "изпържените"),бяха доста впечатляваща бройка.
Отново благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Юли 03, 2006 14:51 Заглавие: |
|
|
| Между другото,някой ,има ли идея-на какво се дължат леките "припуквания" от ВГ,при смяната на каналите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|