Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

за постоянна тема *Ментета* в раздел *Ремонти*

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2004 17:54    Заглавие: за постоянна тема *Ментета* в раздел *Ремонти* Отговорете с цитат

Каква е вероятноста да съществува такава постоянна тема, може би с гриф - важно , където всеки, който се е сблъскал с поредното *Менте* и е трупал ядове и нерви, с кратко описание да го сподели с другите ? (или просто да си изкаже болката).
Дори и понякога да има съмнения за достоверноста на твърдението, все пак човек ще има едно на ум, а в много случаи ще си спестим и време и нерви и пари.
Уви - в много случаи само предварителната информация, е аргумента ни срещу недобросъвесни търговци.
След първоначалното натрупване на данни, после по-скоро ще се чете, така че вероятно няма да заема голям обем.

За мен въпроса е важен, но - Какво е мнинието ви Колеги.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2004 8:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен е удачно но трябва по възможност всеки да побликува и снимки на това за което става на въпрос. А колкото до търговците някои неща са ментета а други са добри. Аз всеки отделен артикул си пазарувам от различни места защото знам при нас на кой какво му е истинско и какво не. Идеята е хубава имайки в предвид руския ТЕЛЕМАСТЕР Laughing Laughing
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lachko973
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Дек 2003
Мнения: 248
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2004 17:36    Заглавие: YEAH Отговорете с цитат

Твърдо съм ЗА.

Имам едно пликче, в което мятам ментаците и ако знам, че има такава рубрика бих ги снимал при първа възможност . Но това бих направил само ако съм ама наистина сигурен. А не да си шляпам аз глупости и снимки и да бия тревога от къде да не се купува при положение, че аз съм тъп и по моя вина горкото полупроводниче е сдало багажа и с писаниците си подвеждам други хора.

Примерно подобни статии биха били добре дошли за всички.

http://sound.westhost.com/counterfeit.htm

Знам къде в София има от споменаваните и снимани неща в статията, но хайде да не почвам да хуля и ПСУВАМ от сега.
Тези които ги продават нека сами да спрат да продават ментетата защото аз имам известен опит и когато отида в еди кой си магазин моля първо да погледна и тогава да кажа дали искам Very Happy . Те ме поглеждат накриво, па ме препсуват наум до девето коляно, дават ми да погледна, аз има казвам : "Благодаря не искам. Довиждане и всичко хубаво ! " и после задрасквам съответния магазин задълго от картата на свестните. Но тези който пазаруват на доверие и си мислят, че щом е голяма фирмата и е с неопетнено име не продават ментета АМА МНОГО СЕ ЛЪЖАТ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2004 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ме наведе на мисълта, че преди да влезе в постоянната Тема, новото описание трябва да мине на обсъждане - един вид карантина , и едва след това Модератора да го качи за постоянно.
Или пък някой друг, да ги качва тези описания на свой достъпен сайт - ще си дигне рязко посещаемоста убеден съм.
Все си мисля, че ако имо нещо подобно, достъпно за гледане от всички ,самите продавачи ще имат едно наум ,като вземат съмнителни части (особенно ако са описани там ). А не както някъде разсъждават --- Менте или не, щом върви значи е добро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Чет Сеп 02, 2004 22:49    Заглавие: МЕНТЕТА Отговорете с цитат

Нека погледнем малко филосовски на нещата.Има ли нещо истинско в нашата мила БЪЛГАРИЯ.Не,всичко е менте.Аз мисля,че с такава рубрика ние с нищо не допринасяме да изчезнат ментетата от пазара.Напротив,може да създадем някакъв хаос /той писал,той казал а може би чул/.Според мен за да има баланс на нещата трябва да има разбирателство между доставчиците и нас т.е. да има регламент.Това според мен,е трудно осъществимо по някакви общоприети критерии.
Мисля,че трябва всеки да си създаде баланса.Питам се:
Да не би да казвам цената на артикула на която съм го купил?
Да не би винаги да съм калкулирал нещата точно?
Има и отстъпки има и надуване/според клиента/.
Не говоря въобще за процесори и скъпи интеграли/кой ли би дал примерно 50лв. за части и отделно за труд за да му работи нещо,което при тези цени може да си го купи ново/
А колкото за разни други елементи,мисля,че е излищно да се нервиме.
Все сме ги избили отнякъде.Темата заслужава да се дискутира от всички,които имат мнение по този въпрос.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov