| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юли 15, 2006 16:37 Заглавие: TV Bang&Olufsen, може би проблем със захранването. |
|
|
Колеги, преди два дни го правих въпросния телевизор и сега отново е на масата ми. При предния ремонт подмених крайния транзистор за ХО и драйверния преди него. Драйверния е опукал заради кондензаторче в базата му и след себеси е повлякъл и крайния. След подмяна на всички кондензатори във веригата, и двата транзистора всичко си тръгна нормално. Сега положението е следното драйверния е здрав но крайния беше сдал багажа. Подмених го с друг, от друга фирма и телевизора запали но имам развивка по вертикала до половината на кинескопа и липса на синхронизация. Нямам схема и не мога да сверя захранващите напрежения. Моля помогнете със схема или информация за стойностите им. Захранването към крайния в момента е 192 В, което ми се струва множко. Благодаря предварително.
PS От разсеяност забравих да напиша модела на телевизора: Beovision LX2800. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Юли 15, 2006 17:43 Заглавие: |
|
|
| Имам B&O2802 със TDA3301,верт.TDA2170 ако е със същите чипове пиши и ще ти я пратя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юли 15, 2006 17:50 Заглавие: |
|
|
| Преди доста време правих един Beovision , и си спомням ,че драйверния на ХО беше неправилно нарисуван на платката ,някой го беше сменил по маската и не бачкаше. Виж да не е и при тебе нещо подобно ,а аз ще потърся схемата ,трябва да я имам на хартия и на диска също но е от сайта на Mauritron и е кодирана ,дано да пазя и кодовете! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юли 15, 2006 21:24 Заглавие: |
|
|
Благодаря за идеите, очаквам схемите, а аз ще проверя във фаилообменника дали 2802 не е нещо подобно. За верикалното съм сигурен че е с ТДА 2170, а захранването е с 8 краков чип но така и не го запомних какъв е. Утре ще дам по подробна информация. Приятна вечер на всички. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Юли 15, 2006 22:28 Заглавие: |
|
|
| Схемата е в пощата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 16, 2006 21:59 Заглавие: |
|
|
old4, благодаря че си направи труда да ми пратиш схема,същата я изтеглих от обменника, но оценявам жеста ти. Утре се залавям за работа и ще информирам за резултата. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 18, 2006 15:54 Заглавие: |
|
|
Колеги, проблема се реши с подмяната на филтърен кондензатор на 17-те волта. На мерене показва добре но по време на работа напрежението върху него пада, и понеже оттам се взима и обратна връзка за управление на захранването, затова и вторичните напрежения бяха високи. Сега ми е необходима информация за влизане в сервизен режим и корекция на вертикалния размер. Лека работа на всички. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|