Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

търся схема за плотер микроника П297М1

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пон Авг 14, 2006 8:22    Заглавие: търся схема за плотер микроника П297М1 Отговорете с цитат

След дълги години работа плотерчето ми се повреди Sad
След включване писеца се разхожда по X и Y както винаги но след като се позиционира в нула светодиода за грешка почва да мига и всичко блокира.
Моля ако някой има идея какво може да му е или има схема нека помогне.
Върнете се в началото
stil1
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Ное 2005
Мнения: 23

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2006 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей. Плотера си е нещо, от което човек има нужда ( и то за платки).Но да се варна на темата. Принципно схема не вярвам да си намериш, ако искаш почвай да си чертаеш схема платка по платка. Това е решението. Късмет и дано да тръгне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 9:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Abe ve4e po4nah da 4ertaja ama e AD prosto ,njakoi genii e podredil neposredstveno svarzani elementi na mainata si edin ot trug po platkata.
Dopalnitelni usloznenija sa 4e ne poznavam dobre procesora CM601 tvardi se 4e e 6080 stranno e 4e kato go smenja s nov procesor ( pak cm601) plotera zabiva po rano ( Idei ?). Po4vam da se 4udja dali promovete sa 4itavi ( 4etat se ama znam li ? ) Dopalnitelno usloznenie e 4e njamam opisanie na edna kamara 4ipove balgarsko proizvodstvo ako njakoi znae ot de da namerja opisanija neka pomogne.

Blagodarja predvaritelno
Върнете се в началото
CEKI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 324
Местожителство: Botevgrad

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам такава платка управление от плотер микроника
обади се да уточним дали е същата
_________________
[email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2006 11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok
Preborih go plotera !
Bjaha se skapali njakolko ttl 4eta (74ls138,74ls74 i 74ls175). Struva mi se 4e takav masov mor po ttl-i verojatno govori za kofti zahranvane, i poneze v tova zahranvane ima 3 elektrolitni kondenzatora po 33000 !!! uF i ne znam kak da razbera dali ne sa problemni ve4e ( sled 20 godini eksploatacija Smile ) ako njakoi ima ideja za ka4estven barz test za podobni po kapacitet kondenzatori neka drasne 2-3 reda

Poneze se nalozi da svaljam shemata mu i sam svalil okolo 3/4 ot neja ako njakoi ima interes da kaze kade da ja pratja

P.S. Ne garantiram 4e e ABSOLJUTNO to4na no po strannite nesta v neja sam gi proveril po dva pati Smile
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2006 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
...i ne znam kak da razbera dali ne sa problemni ve4e ( sled 20 godini eksploatacija Smile ) ako njakoi ima ideja za ka4estven barz test


С осцилоскопа за наличието на пулсации.
Едва ли въпросните кондензатори са на 5-те волта захранващи ТТЛ-ките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2006 13:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Be pulsacii njama, 5-te volta sa kato zakovani na 4.9
Vsastnost 2 ot kondenzatorite sa na + i - 30 v kam dvigatelite a tretija e to4no na 5-te volta. Kondenzatorite ne izglezdat tekli no sa kato kutii ot bira po 500 ml Smile i ne znam kvo stava vatre v tjah.

Prosto ne se sestam ot kakvo mogat da izcaftjat 3 ttl-a koito ne sa neposredstveno svarzani osven ot zahranvaneto.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov