| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Авг 22, 2006 8:02 Заглавие: Поялник Weller не загрява достатъчно |
|
|
| Въпросния поялник Weller WS80 се намира тук на работата и нещо не топли достатъчно, на 450 градуса(докрай) го глася но не може да разтопи припоя. След включване на 450 градуса светодиода угасва почти веднага, за около секунда. Поялника и друг път е имал такива проблеми но като ми го дадоха работеше безпроблем. На къде да се насоча да търся повредата ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Авг 22, 2006 9:10 Заглавие: |
|
|
Евентуално термичката в човката. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Авг 22, 2006 12:03 Заглавие: |
|
|
| Почисти челото на нагревателя където ляга човката,виж кабела и съединителя до регулатора да няма прекъсване |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 14:17 Заглавие: |
|
|
| Oтворих поялника прозвъних всички проводници, добре са. Поялника го пробвах на друга станция за същия модел но и там не работи. Като го включа, пак светва светодиода съвсем за малко и не загрява, нагласен на 450 градуса може да се пипа с ръка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 14:51 Заглавие: |
|
|
| Термодвойката дали е цяла? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 15:38 Заглавие: |
|
|
Ами между два от проводниците има около 6 ом а между други два около 30-40. Проводника за масата (корпуса на поялника е добре)
Напреди като го пробвах проработи за момент и загря но после пак отказа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 15:49 Заглавие: |
|
|
Ако 6 ома е на реотана е доста малко.Вземи друг поялник и загреи човката на велера и следи с омметъра кое от двете съпротивления ще се промени. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281
Последната промяна е направена от plamen petrov на Сря Авг 23, 2006 16:30; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 15:56 Заглавие: |
|
|
А ако е на термодвойката е твърде голямо!
Най вероятно е скъсана. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 18:02 Заглавие: |
|
|
| 10ом нагревател-110ом термо съпротивление.Това са данните на моят WELER-WECP-20 куплунга ако е петица от ляво на дясно 1маса-2и3термо съпротивление 110ом 4и5-12ом нагревател. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 16:40 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съветите. Вече го разпарчадисахме -> нов. Датчика за температурата е един миниатюрен бял квадратен приличащ на смд кондензатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|