 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
samsung 20 Гост
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 12:27 Заглавие: Падна му яркостта постепенно..... |
|
|
| Имам тв. Samsung 20" десетгодишен с кинескоп Samsung, експлоатиран е зверски спира само от 12 вечерта до 6 сутринта, от месец взе да му намалява яркостта и вече почти нищо не се вижда, това заминал кинескоп ли е или друга повреда, заслужава ли си ремонта ако може да се ремонтира или да го хвърлям....всичко друго си му работи на 6....Благодаря за отговора... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 14:20 Заглавие: Re: Падна му яркостта постепенно..... |
|
|
| samsung 20 написа: | | Имам тв. Samsung 20" десетгодишен с кинескоп Samsung, експлоатиран е зверски спира само от 12 вечерта до 6 сутринта, от месец взе да му намалява яркостта и вече почти нищо не се вижда, това заминал кинескоп ли е или друга повреда, заслужава ли си ремонта ако може да се ремонтира или да го хвърлям....всичко друго си му работи на 6....Благодаря за отговора... |
Чак такъв "скоротечен" пад на яркостта е малко пресилен.Провери все пак режимите на кинескопа:отопление,G2,фокус.Ако са добри,пробвай да "почистиш" катодите с машинка за регенерат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 20, 2006 14:23 Заглавие: |
|
|
| Не е кинескоп. Може да се ремонтира. Потърси си майстор или на сервиз. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|