 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Pepi Petrov Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2005 Мнения: 591 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Пон Авг 21, 2006 12:31 Заглавие: Panasonic TC2155R - Проблем с включването! |
|
|
| Колеги, телевизора дойде със следният проблем: при включване от мрежовия ключ релето на стенд-бая започва да включва и изключва като часовник. Замених 2х47 електролитни по захранването, огледах за други проблеми и след като не открих такива шунтирах релето и пуснах телевизора. Телевизора тръгна нормално и тогава се насочих към ЕЕпрома 2402. При опит за четене паметта не се прочете коректно. Записах друга памет - 2404 и телевизора тръгна нормално, запаметих програмите, оставих го да поработи 10, 15 мин. Направи ми впечатление дишане на картината в хоризонтална и вертикална посока. При вкл. и изкл. дефекта се показа отново. Вече няколко пъти записвам нова памет, тръгва нормално и при вкл. и изкл. паметта дефектира. Някои ако е имал подобен проблем да сподели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пон Авг 21, 2006 12:56 Заглавие: |
|
|
Щом ти "диша" явно имаш проблем по захранване или КСХО и оттам да ти скапва паметта.
Захранването как се държи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 21, 2006 16:09 Заглавие: |
|
|
| Освен това провери за лоши спойки, измери високото, провери ABL-а и масата на кинескопа. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|