| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 21:15 Заглавие: "Рециклиране" на батерии |
|
|
Имам видеокамера, батерията й се скапа... Искам да попитам ако подменя батериите които са по 1,2А със такива по 1,8А ще има ли проблем? И каква роля играе онази част закачена между средния и единия от страничните изходи... Някаква марка батерии можете ли да ми препоръчате или поне да кажете какви да не взимам? Моля да ме извините че пускам вече пускана тема... Другите нещо не мога да ги намеря... _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Авг 23, 2006 21:38 Заглавие: Re: "Рециклиране" на батерии |
|
|
| Milen_haskovo написа: | | ....Искам да попитам ако подменя батериите които са по 1,2А със такива по 1,8А ще има ли проблем? И каква роля играе онази част закачена между средния и единия от страничните изходи... |
Странен въпрос за човек участващ в такъв форум и с толкова постове.
-Капацитета на батериите е в Ah (ампер часове, което показва какъв максимален ток, за колко време може да се "тегли" при номиналното напрежение на батерията).
-Батерията (пък била тя и акумулаторна) по принцип е източник на напрежение (т.е. с много ниско вътрешно съпротивление, което е единствения ограничител на тока на късо). Това означава, че тока които може да отдаде зависи само от последователния товар включен към нея (и нейното вътрешно съпротивление разбира се), друг е въпроса за колко време
-Именно този параметър се специфицира с понятието - Ампер Часове!
-Другия извод при акумулаторните батерии обикновенно е от датчик за температура (при заряд) ако зарядното е с предвиден такъв вход! Това също е важно (за живота на батерията) особенно ако е NiCd или NiMH (ефекта памет!), а при големи капацитети (и за такива приложения) обикновенно са такива.
Накратко - проблема с ампер часовете в този случай е свързан само с килограмите (обема и теглото), така че нямаш проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarya Активен потребител


Регистриран на: 25 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 15:15 Заглавие: |
|
|
Много добре казано! _________________ There's never time to do it right, but there's always time to do it again!... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 15:37 Заглавие: |
|
|
Значи че това "нещо" е само термодатчик, забравих да кажа че батерията е NiCd, опасявах се да не е някакво съпротивление или нещо такова, което да определя колко време да се зарежда батерията... Благодаря за разяснението  _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavelari Опитен потребител

Регистриран на: 28 Яну 2006 Мнения: 102
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 21:39 Заглавие: Re: "Рециклиране" на батерии |
|
|
| Milen_haskovo написа: | | Имам видеокамера, батерията й се скапа... Искам да попитам ако подменя батериите които са по 1,2А със такива по 1,8А ще има ли проблем? И каква роля играе онази част закачена между средния и единия от страничните изходи... Някаква марка батерии можете ли да ми препоръчате или поне да кажете какви да не взимам? Моля да ме извините че пускам вече пускана тема... Другите нещо не мога да ги намеря... | абе ти да не би да се вдетиняваш като пийнеш ) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Чет Авг 24, 2006 22:03 Заглавие: |
|
|
В заглавието съм написал че става дума за рециклиране...
Това е батерията, питах дали има проблем ако сложа батерии с по-голям капацитет... Темата е приключена, остава само да сменя батериите...
 _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|