Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

HDD Baracuda 160 Gb странно поведение

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rty
Гост





МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 8:03    Заглавие: HDD Baracuda 160 Gb странно поведение Отговорете с цитат

Имам следния проблем. HDD Baracuda 160 Gb го форматирах и инсталирах WindowsXP. Работи перфектно 4 седмици. Инсталирал съм добра Антивирусна програма. Един ден се изтри всичко от него. В My Computer гледам че е форматиран във формат RAW. Изумих се. Форматирах го пак и пак инсталирах WindowsXp. Работи но сега вече 4 дена и стана същото. Сложих си стария диск Maxtor 10 Gb и си заработи идеално вече. Къде може да е причината. Според мен е в харддиска. Дали греша.
Върнете се в началото
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 8:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Само като идея:
При форматиране ниско ниво, е възможно да се изтрие фабричната информация за лошите сектори ( всички имат такива, включително и новите ). Тоест ,при инсталацията Windows не знае къде са .
В момента не мога да дам линк, но със сигурност съм срещал описан подобен проблем, със такива симптоми.
Дано не съм прав.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Напиши на какви и колко дялове си го разделил. Дали ще позная, че имаш партишън над 128GB? И срива е станал, след като си записал над 128 GB на диска?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам HDD каракуда Very Happy (SEAGATE) но е 40 GB .Partitions(деленията) му ги правих с FDISK и ги форматирах с дос.Мисля, че FDSIK на вид е една глупава MS-DOS програма (според много хора), но върши идеална работа и не съм чувал да е създала проблеми, пък и не е сложна... Аз така правих на един приятел HDD то (60 GB) и сега му работи перфектно.Пък и моето Very Happy препоръката ми е: най-простия начин е най-добрия Idea освен това не забравяй jumpers отзад дето са за MASTER SLAVE SINGLE_DRIVE. моят биос не може да опознае HDD то(забива) но след ръчно вкарване на данните работи, също и на AUTODETECT работи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zenek
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2004
Мнения: 93
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 11:48    Заглавие: Re: HDD Baracuda 160 Gb странно поведение Отговорете с цитат

rty написа:
Според мен е в харддиска. Дали греша.

Може да е от много неща ...
Възможно е IDE кабела да ти е прецакан нещо .. пробвай с друг.
Изтегли си програмата за диагностика от сайта на Seagate.
Тя ще ти покаже ако проблема е по-сериозен и е от харда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 14:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви са диска и дъното ти и на кой интерфейс (IDE ili SATA) е свързан?

Едит: Клокната ли е машината?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 15:59    Заглавие: sata Отговорете с цитат

Ако е sata качвай драйверите преди инсталацията
на уиндоса от дискета като натиснеш ф6
Върнете се в началото
Krass
Гост





МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Изтегли си програмата за диагностика от сайта на Seagate. Тя ще ти помогне много ако проблема е в самият хард диск а след това си направи дяловете напрово с XP-то. За по-сигурно мойе6 да си смени6 и IDE кабела.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov