| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Нед Апр 03, 2005 20:35 Заглавие: Проблем със захранването на TV" SHARP" |
|
|
Модела е CV-2131 CK1.При включване в мрежата индикатора за STAND BY светва в червено за 1-2 секунди и след това изгасва като в същото време се появяват занижени вторични напрежения и след това същите стават близки до нула.Захр. блок е с STRD5441.Проверени са чрез замяна електролитите; Q701 иQ702.Диодите съм ги мерил върху платката и изглеждат здрави.STR-a не е сменяван. Върху изводите му напреженията са:1-0V;2-0,5V;3-300V;4-0V;5-0V.Ако някой има идеи-благодаря предварително.
P.S. С външно захранване>TV-OK. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Нед Апр 03, 2005 20:58 Заглавие: |
|
|
| Да не си пропуснал С723( 3,3мF/BP) ,имал съм няколко случая и ефекта е същия.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
smd Опитен потребител

Регистриран на: 31 Мар 2004 Мнения: 390 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 04, 2005 5:17 Заглавие: |
|
|
Виж 3,3mf,електролитите във вторичната,STR-a.При мен един 2151 ми скъса нервите така,но се оказа имп.траф.Хапна турското захранване-и ок.
Успех. _________________ 123 proba |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Апр 04, 2005 18:17 Заглавие: re: |
|
|
| Оказа се наистина С723.Този когото поставих(от друго шаси)явно също не е в час макар, че имаше по голям капацитет от предния.Тъй като не разполагах с нов,поставих 3 по 1микро в паралел("сухи") и вече всичко е под контрол.БЛАГОДАРЯ ВИ И КЪСМЕТ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
deso Гост
|
Пуснато на: Чет Окт 12, 2006 16:45 Заглавие: |
|
|
| И аз имам същия проблем. Не мога да намеря такъв кондензатор обаче. Никъде нямат BP. Гост едва ли ще чете това, но все пак да попитам тези 3 по 1 микро пак ли са BP или си има пиниз да свържа полярни. Аз замалко да му набутам един полярен, но в последния момент забелязах, че оригиналния е BP. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Окт 12, 2006 17:17 Заглавие: |
|
|
| аз връзвам последователно два + със + и минусите ги запоявам вече към платката и не съм имал проблем-така си правя ВР-успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|