| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 8:04 Заглавие: TV Philips шаси GR1 |
|
|
Здравейте колеги !!!
Това животно става втори ден ми скъсява живота
Проблема е в захранването , по точно въобще не тръгва .Там дето трябва да е 97 волт ав момента имам 6 волта , Няма гръмнали елементи Крайните транзистори за ХО и за захранване са здрави , процесора се храни с 5 волта но...... захранването не пали.Проверени са всички резистори и диоди в захранващия блок -- само кондензаторите не съм почнал ама...... някой ако има опит в това животно миля да сподели |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 9:21 Заглавие: |
|
|
откачи ценера на 15В 6613 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 9:53 Заглавие: |
|
|
Отпой тиристора 6641 и виж дали ще тръгне.
Имам една молба към теб ако ти личи бележката на ТХОто би ли ми написал какво е защото в момента правя такъв а няма бележка пък имам съмнения в ТХОто. Модела на телевизора ми е 21GR1251/02B _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 9:58 Заглавие: TV PHILIPS GR1 |
|
|
| Като начало откачи куплунга на хоризонталните бобини,да не би да е ТХО,смени ценера за 12в. в първичната част. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 10:26 Заглавие: Re: TV PHILIPS GR1 |
|
|
| wesko dilow написа: | | Като начало откачи куплунга на хоризонталните бобини,да не би да е ТХО,смени ценера за 12в. в първичната част. |
Най-вероятно е ТХО, залагам над 90% за него  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 10:40 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | Отпой тиристора 6641 и виж дали ще тръгне.
Имам една молба към теб ако ти личи бележката на ТХОто би ли ми написал какво е защото в момента правя такъв а няма бележка пък имам съмнения в ТХОто. Модела на телевизора ми е 21GR1251/02B |
HR7527 му е ТХО-то.AT2079/41 демек. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 10:41 Заглавие: |
|
|
Благодаря ти Божилов.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 11:10 Заглавие: Re: TV Philips шаси GR1 |
|
|
| valioman написа: | | ...Проверени са всички резистори и диоди в захранващия блок -- само кондензаторите не съм почнал ама... | Ами от там трябваше да почнеш. Първия на +В, 47мF често дава фира... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 13:00 Заглавие: Re: TV Philips шаси GR1 |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | valioman написа: | | ...Проверени са всички резистори и диоди в захранващия блок -- само кондензаторите не съм почнал ама... | Ами от там трябваше да почнеш. Първия на +В, 47мF често дава фира... |
Е поне електролитите съм ги запаралелвал и никва реакция
Съмнения за ТХО то нямам защото няма никакво късо просто не ще да запали пустото му захранване.
Ще пробвам с премахването на тиристора но няма ли да навредя на друго ако случаййно тръгне  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 13:14 Заглавие: |
|
|
Колега направи следното според мен:
Първо да се убедиш къде ти е дефекта извади куплунга на отклонителната система включи телевизора и ЧАК ТОГАВА ВЪРЖИ ЛАМПА на +В.Ако лампата /60-75 вата/ светне и мериш 95в то импулното работи.
Второ смени С2523 6.8мкф може и 10 мкф да сложиш и провери дросела 5524 дали е здрав.
Трето .Ако всичко това не даде резултат то прекъсни захранване +В което влиза в ТХОи вържи лампа на двата прекъснати края. Пускаш телевизора и ако лампата светне макар и с малка светлина вземи един не електролитен кондензатор около 0.5 до 1 мкф запой му единия край на маса а другия го допри до входа на +в в ТХОто. Ако светлината леко намалее ТХОто е здраво а ако се увеличи или не мръдне то наверно е ТХОто при положение че си проверил крайния транзистор и кондензаторите към колектора му. Ако имаш и осцилограф още по лесно се виждат импулсите на входа но +В и тези но колектора на крайния транзистор. При здраво ТХО на колектора трябва да са в пъти по големи от тези на входа . Еднакви ли са или ако ги няма то е дефектно ТХОто.
Колкото до тиристора няма нищо да направиш ако го махнеш. Спокойно. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|