| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 12:32 Заглавие: HITACHI CP 1410 R няма картина |
|
|
Тв. е изпълнен с проц NMP01R04,TDA8362 3Y,шаси NOKIA BD2 има скрийн говор хваща програми но няма картина смених TDA8362 и TEA5101A ефект никакъв дайте идея че, се замотах и вече нямам идеи. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 12:38 Заглавие: |
|
|
| има ли ключ за аv--tc-4053 или нещо от този род -виж до къде стига видеосигнала |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 12:55 Заглавие: |
|
|
| Здравейте!Вижте и дали имате напрежение за регулиране на контраста - извод 25. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 13:05 Заглавие: |
|
|
Да има напрежение на контраста 1.96V има HEF4053 smd. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 13:18 Заглавие: |
|
|
| А вертикален импулс?? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 14:25 Заглавие: |
|
|
| Виж дали има образ по ниска честота. Увеличи за проба напрежението на контраста и яркостта / при тест от 0 до 5V /. А OSD не си писал има ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 15:18 Заглавие: |
|
|
Има OSD ,няма промяна при регулиране на яркост и контраст изкуствено, на AV също няма сигнал. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 16:18 Заглавие: |
|
|
| Аз бих провеил с осцилоскопа дали идва сигнал на катодите на кинескопа но видео сигнал а не този на осд.Ако идва бих подал външно отопление с 1-1.5 в . по високо от наличното да видя какво ще стане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 16:44 Заглавие: |
|
|
Със вдигане на отоплението нищо не става,но за жалост нямам осцилоскоп да мерна тук там,открих един смд транзистор прекъснал около HEF4053 след смяна никакъв ефект,телевизора е угаснал както си е работил едва ли е кинескоп свети много добре. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 18, 2006 17:33 Заглавие: |
|
|
| Не знам без осцилоскоп как ще се оправяш по-нататък, но задължително трябва да провериш зак. линия на яркостния сигнал Y и как постъпва на 14кр. /PEAKIN/. Без този сигнал екрана обикновено е тъмен. Дай линк или пусни ако имаш схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|