| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 18:01 Заглавие: Проблем със SANG/BEKO |
|
|
Става въпрос за тоя Sang:- http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=24128&highlight=&topicshow=%D1%F5%E5%EC%E0%20%ED%E0%20SANG?
Проблема му е че падат напреженията +12.5, +9, +5 и +3.3V. Открих, че като махна R156 (270 Ом) и се появяват. Дали повредата е в IC101? Нещо съмнително ми изглежда. Hека някой имащ опит с тоя модел сподели. Мерси.
П.С. Напреженията се появяват и като отпоя само 41 извод на интегралната схема. Но, разбира се, ТВ не заработва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 10:44 Заглавие: |
|
|
| отпоения 41кр. на ИС101 като го замериш спрямо маса колко ома имаш,ако е под 500ома ИС е вън от играта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 11:51 Заглавие: |
|
|
| antonkolev написа: | | отпоения 41кр. на ИС101 като го замериш спрямо маса колко ома имаш,ако е под 500ома ИС е вън от играта. |
Над 600 Ома е и след смяна разбрах, че не е повредена ИС. Още не съм намерил причината, така че моля пак за съдействие. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 12:40 Заглавие: |
|
|
| И сега видях, че ако прекъсна високото напрежение (аз го правя като скъся Б и Е на крайния мощен транзистор и напреженията излизат. Захранването на крайното стъпало обаче е по-високо от даденото на схемата. Под 109 в не може да слезе, но това може и да е от товара който слагам - лампа 40Вт. Ще проверявам състоянието на ТХО-то. Ако някой се сеща нещо за помощ ще съм благодарен. Мерси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 12:50 Заглавие: |
|
|
със товара колко ти е захранването,трябва да е 110-115 не пвече.
ако е така проблема е другаде най вероятно в крайното стапало на хоризонталната развивка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 13:26 Заглавие: |
|
|
| Нова информация: като отпоя Д504 (сега проучвам за какво е) и високото се появява, и захранването е 110V (Може би е височко). Сега ще погледна схемата за справка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 14:03 Заглавие: |
|
|
Оказа се, че е пробила ИС 701 (TDA6107Q). Но си остава открит въпроса колко трябва да е захранването на крайното стъпало за ХО. Не мога без някаква промяна по захранването да го намаля под 109-110 V. Дали е нормално или е повишено? И дали ИС може да се замени с TDA6108JF?
п.с. Стана с TDA6108JF. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 15:32 Заглавие: |
|
|
Съвсем нормално е по схемата е 107 то 110 е все тая Действай напред  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 15:40 Заглавие: |
|
|
| sacho написа: | Съвсем нормално е по схемата е 107 то 110 е все тая Действай напред  |
Ами вече работи и съм го затворил и го пробвам. Мерси за съдействието.
И на двамата
п.с. и освен това повиших напрежението на 112V. Дано няма проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|