| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
veso_1970 Нов потребител

Регистриран на: 04 Юли 2005 Мнения: 25 Местожителство: Shumen
|
Пуснато на: Нед Окт 15, 2006 9:07 Заглавие: SAMSUNG |
|
|
| Изгоряло захранване - вече е ремонтирано и работи. От вибрациите на говорителите картината изчезва, като се появяват вертикални цветни около 2-3 см. цветни линии по светли в средата и симертрично към двата края на кинескопа. След изключване на говор. картината е стабилна и няма проблем. При най-лекото докосване на елемент около ТХО или кабелите към катодите ефекта се появява. Презапоявах, но ефецт няма. Насочете ме. Нямам осцилоскоп, за съжаление. Благодаря ви предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Окт 15, 2006 11:06 Заглавие: |
|
|
Не мога да разбера как имате сили и знания за да ремонтирате импулсно захранване, а след това не се сещате да смените няколко кондензатора във вторичните вериги .Или на импулсното е сменен само транзистора или СТР без да се помисли за причината и се очаква ново изгаряне. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
veso_1970 Нов потребител

Регистриран на: 04 Юли 2005 Мнения: 25 Местожителство: Shumen
|
Пуснато на: Нед Окт 15, 2006 14:01 Заглавие: |
|
|
За кондензторите -утре, като отвори магазина, нямям всичко в наличност, но идеята ми беше накъде да се насоча... Интресно ми беше че при най-лекия допир и това влияе на картината, дали не е студена спойка ...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Пон Окт 16, 2006 12:03 Заглавие: SAMSUNG |
|
|
veso не се шашкай хващай поялника слагай лупите и го почвай имп. траф всички схеми драйвер МЧУ и около него и накрая тунер саляш отваряш оглеждаш с лупата и презапояваш успех _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
veso_1970 Нов потребител

Регистриран на: 04 Юли 2005 Мнения: 25 Местожителство: Shumen
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 10:44 Заглавие: готово |
|
|
студена споика на ИС за вертикалната развивка.  _________________ дръж се с хората така, както искаш те да се държат с теб... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
forum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 324
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 21:46 Заглавие: |
|
|
| с STR ли е захранването |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 23:29 Заглавие: |
|
|
| plamen petrov написа: | | Не мога да разбера как имате сили и знания за да ремонтирате импулсно захранване, а след това не се сещате да смените няколко кондензатора във вторичните вериги .Или на импулсното е сменен само транзистора или СТР без да се помисли за причината и се очаква ново изгаряне. |
Е ДОБРЕ ДЕ ..... ?
Кои кондензатори във вторичните вериги????? Ами те може да са много.....на брой. Ей така ще си сменя а?>???? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 26, 2006 0:23 Заглавие: |
|
|
Нямаше да е лошо във форума да има раздел със теми -"бисери"  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 26, 2006 10:06 Заглавие: |
|
|
| emoome написа: | | Кои кондензатори във вторичните вериги????? Ами те може да са много.....на брой. Ей така ще си сменя а?>???? |
Пълниш форума със глупости,дивотии,грубо-погрешни мнения,а тук и заяждане,за няколко часа осра целия форум!Прочел съм ти всичките постове.
Мисли преди да натиснеш бутона че постваш съобщението или просто не пиши  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|