| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 11:18 Заглавие: "В Търново 84" сам превключва програмите |
|
|
"В Търново 84" сам превключва програмите по време на работа.
А първонавално тръгва на 2или 3 програма . Смених целия
блок за управлениеот друг ТВ но ефекта е същия.?!? _________________ [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 11:26 Заглавие: |
|
|
А каскадата Ви как е,сменете я за проба. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 12:03 Заглавие: |
|
|
| А масата на кинескопа да не е увиснала,има резистор към маса да не е прекъснал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 19:15 Заглавие: |
|
|
Освен каскада може и да прави пробиви в кинескопа.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 19:19 Заглавие: |
|
|
виж параметричния стабилизатор трябва да е от 12,8 до 13,5 волта - от там също може да прави номера _________________ http://gallery.devinbg.org/main.php?g2_itemId=97
колкото повече научавам---разбирам ,че нищо не знам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 20:00 Заглавие: |
|
|
| Почти със сигурност е ефект на каскада това безразборно местене на програми.Вземи я смени! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 20:01 Заглавие: "В Търново 84" сам превключва програмите |
|
|
При прекъснато съпротивление на масата на кинескопа май беше друг ефекта,а тук най-вероятно прехвърля някъде искра.А да вмъкна и една за мен поне интересна повреда при ВТ.Онзи ден ми се случи-тъмен екран само вдясно 10 см.свети и се вижда някаква картина-ГХО _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка!
Последната промяна е направена от tehnica на Пет Ное 17, 2006 23:52; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 20:33 Заглавие: |
|
|
Ако не е каскада-има един черен транзистор с който е направен сатбилизатор- точно на канта на шасито захванат,точно под кинескопа отпред се пада-я го прегледай тоя стабилизатор бачка ли,колко волта изкарва.Странно защо в сумати фабрично неотваряни досега ВТ ми се е случвало въпросният транзистор да е незатегнат към метала-говоря за як луфт и по тая причина така да се е опекъл,че чак платката да е почерняла под него. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angele Опитен потребител

Регистриран на: 20 Окт 2005 Мнения: 323 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Пет Ное 17, 2006 21:38 Заглавие: |
|
|
Ако каскадата пробива,то непременно ще се забележи на екрана.Така,че 99% е от понижено или променящо се +13,5 волта-заменете тъпия стабилизатор с 7812 с добавени 2 диода в права посока от средния край към маса и си решете проблема..
Успех _________________ Az sam |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|