 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
saaemo Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 213 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пон Ное 20, 2006 16:08 Заглавие: Как да въстановя MBR? |
|
|
Здравейте имам следният проблем, на един хард ползвам два Win-a 98 и ХР като харда съм го разделил на три партишъни C:WIN98,D:WINXP и Е:DATA ползвам norton GHOST за въстановяване проблема става когато някой имидж даде еррор или пък докато се GHOST-а изгасне тока ,C:WIN98 е ок и се зарежда без проблеми, но липсва първоначалното "меню" за избор на ОС с което да мога да избера WINXP при повторно зареждане на имиджа за WINXP пак същото има го въстановен върху диск D: но не се стартира първоначално има ли начин това да се оправи
Благодаря предварително _________________ Докато губиш нещо, не се знае какво печелиш
Поздрави Емо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bayov Нов потребител

Регистриран на: 10 Авг 2004 Мнения: 33
|
Пуснато на: Пон Ное 20, 2006 19:06 Заглавие: |
|
|
| boot.ini |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Ное 20, 2006 19:58 Заглавие: |
|
|
С F8 изкарва ли меню за зареждане? F4 трябва да зареди другата без да пита.
Boot.ini - примерен - моят е така | Код: | [boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
C:\ = "Microsoft Windows" |
Колко ти е голям харда. Колко са ти партишъните (primary, extendet)?
файлова система на дяловете (FAT32, NTFS . . . .)? _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
saaemo Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 213 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Ное 22, 2006 7:49 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | С F8 изкарва ли меню за зареждане? F4 трябва да зареди другата без да пита.
Boot.ini - примерен - моят е така | Код: | [boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
C:\ = "Microsoft Windows" |
Колко ти е голям харда. Колко са ти партишъните (primary, extendet)?
файлова система на дяловете (FAT32, NTFS . . . .)? |
Така благодаря за отговорите ,с F8 и F4 не съм опитвал размера на харда е 10гб 1,5-win98 ;4gb WIN XP и другия е колкото остава до 10 .Ползвам FAT32 ,точно това което написа че е на твоя компютър го имаше и в моя Boot.ini само че аз му бях задал не пет а три секунди но това няма значение проблема е че отново не искаше да стане
или аз нещо бъркам или има и друго което не го знам, опитах repair с диска на XP пак нищо едва когато се инсталира целия уин се появи пак това меню с избор за ОС,сега отново му връщам имиджа на XP-то пък да става каквото ще, има ли друго освен това Boot.ini ? _________________ Докато губиш нещо, не се знае какво печелиш
Поздрави Емо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Сря Ное 22, 2006 10:40 Заглавие: |
|
|
Виждаш ли всички дялове? Наред ли е информацията?
По принцип се възстановява с fdisk/mbr
Дай информацията от fdisk Какви са партишъните - primary, extendet и в него ли са логическите дялове (D: E: ). Кой партишън е маркиран за активен. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
saaemo Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 213 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Ное 22, 2006 12:18 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | Виждаш ли всички дялове? Наред ли е информацията?
По принцип се възстановява с fdisk/mbr
Дай информацията от fdisk Какви са партишъните - primary, extendet и в него ли са логическите дялове (D: E: ). Кой партишън е маркиран за активен. |
Кадето е 98 е primary, XP-то и другия са логически ...в края на крайщата стана нещо което не го разбрах добре ...
Когато се скапа т.е. когато не даваше менюто за избор на ОС намерих и записах на друг диск файла Boot.ini. След какви ли не опити не можах да го накарам да зарежда менюто за избор на ОС,форматирах диска кадето беше WINXP, почнах инсталация на уиндолса като едва тогава се появи въпросното меню. После пак намерих файла Boot.ini ,който беше едно към едно с този който го бях гледал преди??!!. След инсталацията на уиндолса(XP),реших пак на същият партишън да сложа имиджа който преди слагах и нямаше резултат ....и сега всичко работи както трябва излизат двете ОС и WINXP работи с всички инсталирани неща ..както си е на имиджа... явно наистина става нещо в диск C:WIN98, но при мен и преди и сега файла Boot.ini е с напълно еднакво съдържание 5-пъти ги сравнявах буква по-буква еднакви дано да съм го обяснил разбираемо ,освен Boot.ini има ли друго което да определя появата на меню за двете ОС? _________________ Докато губиш нещо, не се знае какво печелиш
Поздрави Емо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|