Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как да въстановя MBR?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 213
Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 16:08    Заглавие: Как да въстановя MBR? Отговорете с цитат

Здравейте имам следният проблем, на един хард ползвам два Win-a 98 и ХР като харда съм го разделил на три партишъни C:WIN98,D:WINXP и Е:DATA ползвам norton GHOST за въстановяване проблема става когато някой имидж даде еррор или пък докато се GHOST-а изгасне тока ,C:WIN98 е ок и се зарежда без проблеми, но липсва първоначалното "меню" за избор на ОС с което да мога да избера WINXP при повторно зареждане на имиджа за WINXP пак същото има го въстановен върху диск D: но не се стартира първоначално има ли начин това да се оправи
Благодаря предварително
_________________
Докато губиш нещо, не се знае какво печелиш Smile
Поздрави Емо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
bayov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Авг 2004
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 19:06    Заглавие: Отговорете с цитат

boot.ini
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

С F8 изкарва ли меню за зареждане? F4 трябва да зареди другата без да пита.

Boot.ini - примерен - моят е така
Код:
[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
C:\ = "Microsoft Windows"


Колко ти е голям харда. Колко са ти партишъните (primary, extendet)?
файлова система на дяловете (FAT32, NTFS . . . .)?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 213
Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 7:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
С F8 изкарва ли меню за зареждане? F4 трябва да зареди другата без да пита.

Boot.ini - примерен - моят е така
Код:
[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
C:\ = "Microsoft Windows"


Колко ти е голям харда. Колко са ти партишъните (primary, extendet)?
файлова система на дяловете (FAT32, NTFS . . . .)?


Така благодаря за отговорите ,с F8 и F4 не съм опитвал размера на харда е 10гб 1,5-win98 ;4gb WIN XP и другия е колкото остава до 10 .Ползвам FAT32 ,точно това което написа че е на твоя компютър го имаше и в моя Boot.ini само че аз му бях задал не пет а три секунди но това няма значение проблема е че отново не искаше да стане
Mad или аз нещо бъркам или има и друго което не го знам, опитах repair с диска на XP пак нищо едва когато се инсталира целия уин се появи пак това меню с избор за ОС,сега отново му връщам имиджа на XP-то пък да става каквото ще, има ли друго освен това Boot.ini ?
_________________
Докато губиш нещо, не се знае какво печелиш Smile
Поздрави Емо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждаш ли всички дялове? Наред ли е информацията?
По принцип се възстановява с fdisk/mbr
Дай информацията от fdisk Какви са партишъните - primary, extendet и в него ли са логическите дялове (D: E: ). Кой партишън е маркиран за активен.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 213
Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 12:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Виждаш ли всички дялове? Наред ли е информацията?
По принцип се възстановява с fdisk/mbr
Дай информацията от fdisk Какви са партишъните - primary, extendet и в него ли са логическите дялове (D: E: ). Кой партишън е маркиран за активен.

Кадето е 98 е primary, XP-то и другия са логически ...в края на крайщата стана нещо което не го разбрах добре ...
Когато се скапа т.е. когато не даваше менюто за избор на ОС намерих и записах на друг диск файла Boot.ini. След какви ли не опити не можах да го накарам да зарежда менюто за избор на ОС,форматирах диска кадето беше WINXP, почнах инсталация на уиндолса като едва тогава се появи въпросното меню. После пак намерих файла Boot.ini ,който беше едно към едно с този който го бях гледал преди??!!. След инсталацията на уиндолса(XP),реших пак на същият партишън да сложа имиджа който преди слагах и нямаше резултат ....и сега всичко работи както трябва излизат двете ОС и WINXP работи с всички инсталирани неща ..както си е на имиджа... явно наистина става нещо в диск C:WIN98, но при мен и преди и сега файла Boot.ini е с напълно еднакво съдържание 5-пъти ги сравнявах буква по-буква еднакви дано да съм го обяснил разбираемо ,освен Boot.ini има ли друго което да определя появата на меню за двете ОС?
_________________
Докато губиш нещо, не се знае какво печелиш Smile
Поздрави Емо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals