| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 29, 2006 21:38 Заглавие: Едно питане за 29" Sony |
|
|
| Сонито е шаси FE-2 ,при включване не вдига високо и мига 11 пъти.По таблицата това е повреда на 8 волтовия стабилизатор ,ама не.Оказва се доста напукани спойки около ХО ,презапоих всичко ,драйверния ,оказа се пробил крайния BU2515DX смених го със BU2527DF ,при пускането обаче се чува високо ,но май не е достатъчно като напрежение .За съжаление не мога да взема осцилограф ,да видя импулсите. Въпроса е -дали е за ТХО? (Иначе 8те волта са си добре ,проверено и електролитите ги премерих с ESR метър.) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 10:36 Заглавие: |
|
|
Не се разбира ТХО заработва ли? Ако има напрежение след него провери си вертикалната развивка.Ако не стане Гришан ще се включи и ще го разбиете УСПЕХ _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 20:33 Заглавие: |
|
|
| ТХО заработва ,но като че ли не е достатъчно напрежението ,явно без осцилоскоп няма да стане работата ,още повече след като прочетох всичко писано във форума за това шаси! Благодаря ,ще докладвам ако успея! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 23:23 Заглавие: |
|
|
Смени дъмпа,имал съм подобен случай.  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 9:19 Заглавие: |
|
|
| Откачи 1 крак на BA41W12ST и премери напрежението -трябва да е 8 в. (тази схема често дефектира) ,ако на празен ход показва повече е дефектна.Ако не е от нея то откачи 200-те в. за видеоусилвателите и виж дали ще тръгне.ТХО-то на тия телевизори дефектира ,но преди това трябва да се провери всичко друго. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 19:07 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за съветите ,утре се захващам ,гадното е ,че 24С08 е SMD ,8те волта са добре ,200те не съм откачил ,утре ще премеря и ТХО със уреда за намотки накъсо и ще докладвам! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 19:13 Заглавие: |
|
|
| Подчертавам, дефекта може да се засече само при откачен 1 крак на схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 21:42 Заглавие: |
|
|
| Колеги ,смених ТХО HR8579 и презаписах 24C08 ,след което всичко заработи. Не знам дали е било 100% ТХО ,но не можех да записвам паметта при клиента ,затова предпочетох да съм готов със всичко. Благодаря на всички отзовали се ,закривам темата! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|