| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Нед Яну 07, 2007 20:28 Заглавие: Мини ТВ TFT LCD PULSAR не се включва ? |
|
|
TFT LCD PULSAR color TV 9,2" - това е всичко което пише за модел.
На шасито пише : T-MA56-B01
Състава е: SM89516 SincMOS
RTD2011 -video draiver
TVP5147 - video на екрана
TSM3311-Q tuner
24С16
От бутона POWER на TV се управлява LED (променя си цвета), но подсватката на екрана и дисплея не тръгват!
Инвертора работи ако го пусна принудително!нването
Захрането 5В , 3.3В , 1,8В работи.
Ако някой има опит - моля да помогне!
Може би памет да пробвам ако се намери?[/img] _________________ [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hORb Нов потребител


Регистриран на: 25 Дек 2006 Мнения: 23 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Нед Яну 07, 2007 22:25 Заглавие: |
|
|
| CEKI написа: |
Инвертора работи ако го пусна принудително! |
Щом работи инвертора ,значи подсветката запалва така ли?
Паметта едва ли.
Погледни ключ. транзистори на инвертора.
да не би да задейства защитата по обратната връзка/
Тук има принципни схеми на няколко вида инвертори(ако не ти е попадало!)
http://www.d43d.ru/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=33
успех _________________ Electronic Democracy |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Пон Яну 08, 2007 10:02 Заглавие: |
|
|
Към инвертора има само 3 проводника + - и управление - което се управлява от едно транзисторче базата на което отива директно в процесора когато го запуша инвертора тръгва и си работи според мен нормално. Има и един средно мощен за управление на LCD
-също се управлява от процесора (също не се управлява ).
Странното, е че POWER LED светка нормално ( червено -залено от
POWER бутона ) , I2C си варви но мми се струва че тунерчето леко загрява! _________________ [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sushko Опитен потребител

Регистриран на: 21 Дек 2005 Мнения: 112 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пон Яну 08, 2007 18:30 Заглавие: |
|
|
| На платката, случайно, да няма топчета някакъв компаунд - под тях се крият SMD-кондензатори, които понякога пробиват?! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|