| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 18:23 Заглавие: Консултация за Фунай |
|
|
| Колеги,Фуная МК6 е бил на ремонт 3 пъти в последния месец и половина при различни майстори.Стигна и при мен,беше дефектирало бушон,войника,2SD1710,ценера 15в.Това беше сменил и последния колега.Подмених въпросните елементи + обтрона и транз. около него.ТВ-то тръгна,работи при мен близо седмица клиента си го взе и днес го носи отново.При него работил 30мин.След ремонта при другите поне карал по 2-3дни а след моята намеса 30мин. да се е.. у майстора.Пак бяха дефектирали същите елементи.Отново смяна,ТВ-то тръгна но не ми се дава така.Приемам всякакви идеи и мнения че ми идва да му тегля шута.Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 18:59 Заглавие: |
|
|
Освен от филтрацията да е проблема-C506 150MF/400V,ako не са сменяни и C516 220MF/6,3 ;C515 330MF/25V _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 19:06 Заглавие: |
|
|
Смени и 3807 но постави пак такъв .Друг не става там.Ако горенето става при преминаване от работещ в дежурен режим то имаш проблем с оптрона и елементите след него. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем... 
Последната промяна е направена от коцев на Пет Фев 02, 2007 19:14; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 19:11 Заглавие: |
|
|
оПтрон се пише бе хора  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 19:16 Заглавие: |
|
|
Жалко но факт .В бързотията сме го написали и двамата така. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 20:14 Заглавие: |
|
|
Аз залагам на калпави 2SD1710 или да имаш проблем в захранващия бутон.Това захранване може да прави всякакви врътки ,но рядко пробива транзистора. _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sushko Опитен потребител

Регистриран на: 21 Дек 2005 Мнения: 112 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 21:26 Заглавие: |
|
|
| Поогледай щепсела - ще личи, ако клиента го муши в разбит контакт! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 21:33 Заглавие: Re: Консултация за Фунай |
|
|
| stiyan stoikov написа: | | Колеги,Фуная МК6 е бил на ремонт 3 пъти в последния месец и половина при различни майстори.Стигна и при мен,беше дефектирало бушон,войника,2SD1710,ценера 15в.Това беше сменил и последния колега.Подмених въпросните елементи + обтрона и транз. около него.ТВ-то тръгна,работи при мен близо седмица клиента си го взе и днес го носи отново.При него работил 30мин.След ремонта при другите поне карал по 2-3дни а след моята намеса 30мин. да се е.. у майстора.Пак бяха дефектирали същите елементи.Отново смяна,ТВ-то тръгна но не ми се дава така.Приемам всякакви идеи и мнения че ми идва да му тегля шута.Благодаря. | Клиента да е забелязъл дали преди изгарянето не избива за момент в ярък цвят Питам това защото при фунаите съм забелязъл че когато има провисващ катод на кинескопа и окъси гърми захранването Отделно от това не си написал подробности кога и как дефектира Дано да съм бил полезен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 21:47 Заглавие: |
|
|
Фишев е напълно прав.Имал съм такива случаи.Ще се ориентираш по бързо като го пуснеш почукай по шийката на кинескопа и може би веднага ще си покаже дефекта тоест да светне в някой цвят. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 8:05 Заглавие: |
|
|
Сложи го в st.by и свържи уреда на В+ наблюдавай го 5-10 мин. Напражението не бива да се повишава повече от 0,5 в в рамките на това време. В повечето случай спада с тази стойнност. Ако се завиши с повече от това търси проблема около обратната връзка , най често някой от резисторите завишава стойноста си . Само един път ми се е случило проблема да е в импулсния.За да не гориш транзистори свържи паралелно на предпазителя лампа и след като тръгне телевизора махни предпазителя. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|