| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Вто Фев 06, 2007 20:14 Заглавие: TV SAMSUNG-CS-5061S няма цветно |
|
|
Шасито е Р68SM чиповете са:SPN-133T /TDA8362B/TDA8395/TDA4661.Няма цветно на ПАЛ и на СЕКАМ .Цветова синхронизация има .Чиповете са тествани на друго шаси .Кварца е сменен.На 28 и 29кр. няма сигнали на 30 и 31 също. Напреженията върху тях са нормални.На 32кр. вместо 1.6в е 4.5в.Очаквам съвети и уточняващи въпроси Нужна ми е по ясна схема че моята е много размазана  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Вто Фев 06, 2007 22:07 Заглавие: Re: TV SAMSUNG-CS-5061S няма цветно |
|
|
| joro_61sv написа: | Шасито е Р68SM чиповете са:SPN-133T /TDA8362B/TDA8395/TDA4661.Няма цветно на ПАЛ и на СЕКАМ .Цветова синхронизация има .Чиповете са тествани на друго шаси .Кварца е сменен.На 28 и 29кр. няма сигнали на 30 и 31 също. Напреженията върху тях са нормални.На 32кр. вместо 1.6в е 4.5в.Очаквам съвети и уточняващи въпроси Нужна ми е по ясна схема че моята е много размазана  | В каква амплитуда се изменя управляващото напрежение за наситеност на извода на 8362 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 0:39 Заглавие: Re: TV SAMSUNG-CS-5061S няма цветно |
|
|
| velo написа: | | joro_61sv написа: | Шасито е Р68SM чиповете са:SPN-133T /TDA8362B/TDA8395/TDA4661.Няма цветно на ПАЛ и на СЕКАМ .Цветова синхронизация има .Чиповете са тествани на друго шаси .Кварца е сменен.На 28 и 29кр. няма сигнали на 30 и 31 също. Напреженията върху тях са нормални.На 32кр. вместо 1.6в е 4.5в.Очаквам съвети и уточняващи въпроси Нужна ми е по ясна схема че моята е много размазана  | В каква амплитуда се изменя управляващото напрежение за наситеност на извода на 8362 ? |
Хубав въпрос!Имам при себе си 3 бр. 8362В,които са"без цвят".Всичко останало им работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 14:56 Заглавие: TV SAMSUNG-CS-5061S няма цветно |
|
|
Сега стана интересно напрежението за наситеност на 4кр. на процесора се регулира от 0.7в. до 4.7в. а на 26кр.на TDA8362 от 0.1в. до 0.32в. Като вдигна крачето се вдига на 3.6в. по веригата към проца.Подадох външно 2.5в. на 26кр. държи но пак няма цветно.Пробвах с други две работещи схеми напрежението на 26кр. пак пада на 0.2в.Елементите по веригата са сменени.От време на време запалва едно никакво цветно с неестествени цветове и окантовки.Някакви идеи?  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 15:03 Заглавие: |
|
|
Това е нормално, не рови там. Когато не е опознала да включи цвета, си е точно така. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 16:59 Заглавие: |
|
|
| Виж около кварца да не се е цепнал некой кондензатор от сухите.Смени кварца? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 21:52 Заглавие: |
|
|
| Защо не сложиш тример-кондензатор последователно на кварца 5-20рF към маса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:48 Заглавие: TV SAMSUNG-CS-5061S няма цветно |
|
|
Добра идея ще пробвам  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Чет Фев 08, 2007 15:02 Заглавие: TV SAMSUNG-CS-5061S няма цветно |
|
|
Сложих последователно на кварца тример кондензатор и настроих цветното да е стъбилно .На AV идеална цветна картина на PAL и наSEKAM а на тунер нереални цветове с оттенъци. На /TDA8362B/28и29кр.няма сигнали на 30 и 31кр. също. Нивата са добре на 32кр. има 1.6в. Очаквам съвети  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Фев 08, 2007 16:02 Заглавие: |
|
|
Имал съм случай от ПАФ филтъра да имам отенъци. Смени го за проба . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|