| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Фев 13, 2007 14:12 Заглавие: Муз.уредба AIWA LCX-133EZ и инфо за варикапите ? |
|
|
Търся схема на муз.уредба AIWA LCX-133EZ. Има проблеми в ВЧ часта и по точно в АМПЛ. МОДУЛАЦИЯ Благодаря  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Последната промяна е направена от sacho на Чет Фев 15, 2007 16:01; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Фев 15, 2007 15:53 Заглавие: |
|
|
Оказа се пробит един полевак в АМ часта и утечка във варикапа на входните бобини за средни вълни.FM часта е добре и работи нормално.Пораженията са от гръмотевична дейност.Та да си дойдем на въпроса С какво мога да заменя 2SK543 в корпус SMD.Той е във веригата на входната бобина към LA1837N ??? Другия проблем е варикапната двойка която е в корпус на малък транзистор от сорта на BC... На корпуса пише на 2 реда
I 342
L 9A
Не намерих инфо за това. По принцип дали ще паснат варикапи от тунер или някое друго приемно устройство на АМ/FM
Ето нещо подобно http://eshop.bg/eshop3/index.php?url=/eshop3/phps/addord.php&get_vars=74266*grp&get_keys=myid*comefrom
Навътре е здраво защото като пипам 27pin на LA1837 работи и дори се настройва хетеродина.
Пояснявам че варикапа на хетеродина е в час а другия за входните бобини е с утечка и  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|