| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Chelsea_69 Опитен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2004 Мнения: 149
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2004 18:35 Заглавие: С-81 |
|
|
Привет на всички!
Имам проблем със С-81:В горната третина на екрана ,плавно ,отдолу нагоре се появяват тънки бели линии като от обратния ход,но са по нагъсто.Размерът е точен и без дефекти,напреженията също са ОК.Такова чудо не съм срещал,съндъкът има още хляб в него иначе да е хвърлен отдавна...Благодаря на всички отзовали се! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2004 18:53 Заглавие: |
|
|
На всички програми ли се появява, или само на тези които има телетекст?
Ако иде реч за София 81 - разбира се.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RAI Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 260 Местожителство: SMOLIAN
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2004 19:12 Заглавие: RE: |
|
|
| RC написа: | На всички програми ли се появява, или само на тези които има телетекст?
Ако иде реч за София 81 - разбира се.  |
Преработи гасенето на обратният ход по схемата на С82. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Chelsea_69 Опитен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2004 Мнения: 149
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2004 19:25 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | На всички програми ли се появява, или само на тези които има телетекст?
Ако иде реч за София 81 - разбира се.  |
На всички е..Бе то ако не беше на една мила бабка,хич нямаше и да го почвам,но нейсе...Сериозно благодаря за съветите.Успех в занаята! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2004 23:30 Заглавие: |
|
|
Имах същия проблем с един телевизор (някакъв немски не се сещам защото беше отдавна) и се оказа един кондензатор 270pf в хоризонталната развивка. Та въпросния телевизор като схемно решение прилиаше на ВТ84.
Търси такъв кондензатор около ХО и гасенето. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2004 23:44 Заглавие: |
|
|
| МОЖЕ И ДА СИ ПРОВЕРИШ СЪПРОТИВЛЕНИЕТО НА ЗАХРАНВАНЕТО НА ВЕРТИКАЛНОТО ДА НЕ Е ИЗМЕНИЛО СТОИНОСТ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Дек 06, 2004 23:47 Заглавие: |
|
|
Проблема е изсъхнал кондензатор във вертикалното отклонение.
Провери ги един по един като ги запаралелиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|