| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 11:44 Заглавие: DVD ELITE DHT-791X -не чете ДВД |
|
|
| CD чете нормално. Опиката SF HD60 и шпиндел мотора са сменени с нови.Проблема се запази. Какъвто и ДВД диск да пусна - развърта и и изписва повреден диск. Дали не е за флаш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ppetroff Опитен потребител

Регистриран на: 13 Фев 2005 Мнения: 194 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 12:44 Заглавие: Re: DVD ELITE DHT-791X -не чете ДВД |
|
|
Щом е четяло други CD освен DVD не е нужно да се сменя мотора а ОПТИКАТА. _________________ Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 12:54 Заглавие: |
|
|
ppetroff, ей това е написано | tonovd написа: | | Опиката SF HD60 и шпиндел мотора са сменени с нови.Проблема се запази. |
Последната промяна е направена от RC на Вто Яну 09, 2007 14:46; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 14:44 Заглавие: |
|
|
| Колеги, навярно не сте ме разбрали правилно! ДВД то дойде за ремонт, защото не четеше ДВД дискове. След обичайното бърсане, чистене и пръскане със спрей смених оптиката с нова. След това смених и шпиндел мотора, понеже хъркаше необичайно. Резултат никакъв - пак не приема никакви ДВД дискове! За флаш ли става въпрос? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 15:20 Заглавие: |
|
|
| А съгурен ли си дали си настроил съвсем точно шайбата на шпиндел мотора/тази върху която ляга диска/.Може би се нуждае малко от аксиален реглаж. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angele Опитен потребител

Регистриран на: 20 Окт 2005 Мнения: 323 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 19:15 Заглавие: |
|
|
Ако не се лъжа т,тази оптика е с две "пломби" разпои ли ги и двете? _________________ Az sam |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 20:29 Заглавие: |
|
|
| Да двете пломби на оптиката са разпоени. Пробвах с друга механика от някакво немско ДВД - заработи! Утре ще правя различни комбинации между двете механики за да открия причината и ще Ви информирам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Сря Яну 10, 2007 23:17 Заглавие: |
|
|
Колеги проблема е решен! Дефектен се оказа шпиндел мотора, който при въртенето си хъркаше силно. С подмяната на оптиката и мотора се е разтроила цялата механика. Ремонта протече с фино настройване - аксиално на шайбата на шпиндел мотора и фино настройване на радиалното движение на оптиката така, че плоскостта на движението и да е перпендикулярна на оста на шпиндел мотора!
Успехи на всички, които се занимават с ремонт на оптични устройства! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Чет Яну 11, 2007 0:09 Заглавие: Re: DVD ELITE DHT-791X -не чете ДВД |
|
|
| tonovd написа: | | Опиката SF HD60 и шпиндел мотора са сменени с нови. | Нещо започна да си противоречиш мотора беше ли сменен изобщо Но все пак благодаря за пожеланието след понеделник започвам да правя оптични устроиства  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Пет Яну 12, 2007 11:37 Заглавие: |
|
|
| Първо смених оптиката, защото се съмнявах в нея. Проблема не се отстрани. След това шпиндел мотора. Пак четеше CD без DVD и тук се е разтроила цялата механика. От здравата механика прехвърлих оптика и мотор, които също не тръгнаха и това ме наведе до извода, че всичко е въпрос на настройка, което и направих! Дефекта се оказа в шпиндел мотора, който вследствие на износване е поличил по голям от допустимото аксиален луфт. След това забелязах, че в кутийката на новата оптика има описание за ремонт, ама кой да ти чете английски! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|