| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Илия Гиров Гост
|
Пуснато на: Сря Апр 04, 2007 6:01 Заглавие: Телевизор Beko шаси12.6 няма хоризонтална синхронизация. |
|
|
| Телевизора е с процесор SDA5535-A049 и видео NN5198K. На изводи36,38и39 има демодолиран видеосигнал. С156 и С157 са здрави като С157 е10нф а не както е в схемата 220пф. На извод 52 има импулси от ТХО. Замених NN5198K от сервизния режим на позиция VIDEO промених OLD на NEW. Никаква промяна.В сервизния режим видях позиция H.VCO. Но немога да я корегирам. Моля ако сте имапи такава повреда подскажете. Благодаря 5960 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Апр 04, 2007 8:29 Заглавие: |
|
|
| какво точно имаш предвид като казваш че няма синхронизация--образа вее ли?а вертикалната добре ли е?дай повече информация |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Илия Гиров Гост
|
Пуснато на: Сря Апр 04, 2007 17:03 Заглавие: |
|
|
| Телевизора няма нор.синхронизация виждат се на екрана наклонени черти ,като тъкана черга от NN5198K извод 42 честотата е 16170hz а не15625hz. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
batstoyan Нов потребител


Регистриран на: 27 Мар 2007 Мнения: 45 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 0:59 Заглавие: |
|
|
Podmeni c155 - 47MF/16v, tam na krache 41 triabva da e 6,3v; c154 2.2n; c153-22p i kvarca Q101=3.58Mhz
9te volta devet li sa?; Probvai s nova pamet. _________________ Zdrave i Uspexi ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Илия Гиров Гост
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 5:07 Заглавие: |
|
|
| И това съм направил но беэ резултат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 8:16 Заглавие: |
|
|
| виж на 52 крак на nn5198 дали идват импулси от една намотка н тхо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Илия Гиров Гост
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 18:49 Заглавие: |
|
|
| IVAN 76,благодаря за отзива,оказа се С151 на извод 43 на NN5198К ликажа го хванах с аналогов оммер на цифровия и на обхват 20 Мом не отчете нищо, дори ми отчиташе 10нф на обхват 20нф. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|