| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Апр 09, 2007 11:24 Заглавие: TV Philips 20GX1755 - изключва и мига |
|
|
TV Philips 20GX1755 шаси Anubis S PCA84C844/172 - изключва и мига.
Това за 2 секунди. Ако е загрял кинескопа показва нормална картина. Докато изключи реагира на дистанционно, след като изключи (блокира) - не. Захранването на TDA8362 е със 7808, не е и по веригата на POR (pin33). Различно е от Anubis S DD (процесори 188, 189, 200, 210), където такъв дефект идва по защита на 38 крак - тук е празен и е изход за управление на звука. Предполагам че е от аналогична схема за защита.
Точна схема не открих. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Апр 09, 2007 11:59 Заглавие: |
|
|
| Здравейте!А на 36 крак на 8362 захранването как е изпълнено?Щом е със 7808 то там сигурно е с ключ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пон Апр 09, 2007 12:07 Заглавие: |
|
|
| пратих ви схема |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Вто Апр 10, 2007 14:32 Заглавие: |
|
|
| Оня ден се бутах с абсолютно същия дефект и се оказа студени споики на едно транзисторче някво вс намира се до тунера.Даже в някои пост на скоро този дефект някои го беше показал с снимка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Апр 10, 2007 14:41 Заглавие: |
|
|
| velo написа: | | Оня ден се бутах с абсолютно същия дефект и се оказа студени споики на едно транзисторче някво вс намира се до тунера.Даже в някои пост на скоро този дефект някои го беше показал с снимка. |
Toва ВС е 8 волтови стабилизатор  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Апр 10, 2007 18:07 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | velo написа: | | Оня ден се бутах с абсолютно същия дефект и се оказа студени споики на едно транзисторче някво вс намира се до тунера.Даже в някои пост на скоро този дефект някои го беше показал с снимка. |
Toва ВС е 8 волтови стабилизатор  | И тоя транзистор винаги при тия симптоми си го заменям с нещо по сериозно и слагам малък радиатор.Същия прегрява и прекъсва.Дори понякога при свален капак не се проявява дефекта и подвежда.Нищо не пречи да се замени,та дори и да не е от него.Може да се спести доста време и нерви. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|