Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Важно! Книга за всички начинаещи
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4915

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2007 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
Това ТВ е с единия крак в "казаня". На SECAM и на чернобяло всичко е точно. На PAL обаче цветността e разделена на 8 вертикални ивици като в 1, 3, 5 и 7 ивици цветността е точна, а във 2, 4, 6 и 8 - цветността е сбъркана. Проверил съм захранването, сините "пльоканки", H, V импулсите, кварца, паметта NMV3060, VCU2133 и SPU2243. TVPO2066 съм го изключил от заподозрените и съм набедил синхр. процесора VSP2860. Според мен там се намира VCO 4,43 и нещо в деленето на 17МHz е дало фира. Нямам VSP за проба и не мога да си позволя грешка в диагностиката, защото освен ТВ-то, в "казаня" ще отиде новия процесор и загубеното време. Въпросите са ми дали някой е имал подобен проблем с PAL-а от VSP-то, дали пропускам нещо и дали може да се намери подробно описание на горните процесори и най-вече на VSP-то? Благодаря предварително.


Здравейте!

По повод тази тема имам сканирани няколко статии от списание
"Електрон"от преди години за управление и ремонт на цифрови
телевизори ,цифрови блокове за цветност,описание и принцип
на работа.
Ако някой има интерес мога да му ги пратя или да ги направи
общо достъпни,качени някъде!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2007 13:11    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome написа:

По повод тази тема имам сканирани няколко статии от списание
"Електрон"от преди години за управление и ремонт на цифрови
телевизори ,цифрови блокове за цветност,описание и принцип
на работа.
Ако някой има интерес мога да му ги пратя или да ги направи
общо достъпни,качени някъде!

Прати ми ги на мейла аз ще ги кача при мене и ще дам линк тука...

А за книжката-много благодаря за отзивчивостта и затова че се занимавате с моите глупости-ако някой му се занмава да я сканирва,когато има време-от мене е почерпката.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 19:03    Заглавие: Отговорете с цитат

showMANiak написа:
Ако изкопаеш нещо за НЧУ сканирай и мятай мисля че ще има интерес Wink


Качили сме нови книжки, включително за НЧУ и програмиране, има и още неща основно в механическата част, който ще добавя по-късно. Проблема обаче е друг, липсата на интерес към начинанието. Единсвеното което има в момента е трафик, всички свалят и е огромна рядкост някой да сподели нещо. Всички са свикнали да ползват интернет само за вземане, е някой трябва да го дава, за да го има изобщо. Наблюденията ми до момента са, че не са повече от десетина хората в България, които полагат усилия да се свърши нещо полезно за всички(поне в тази област). Още в началото знаехме, че от нашия труд няма да има никаква възвръщаемост, но не сме очаквали и тотална апатия и претоварване на сървъра. Даже с бонус - чести атаки по него. Само даунлоад маниаци, който свалят неща, които никога няма да ползват и свалят само защото е безплатно. Аман от готованковци. Имаме желание да поддържаме и развиваме сайта, но без Вашета подкрепа начинанието ни се обезсмисля. Към момента това е единствения сайт, в който има събрани на едно място толкова книги, статии, ръководства и т.н, който да са безплатни и само на БЪЛГАСКИ. Това е, ако желаете сайта да го има и да е полезен е необходима и ВАШАТА помощ.

http://www.spoika.info
_________________
skype:bagybg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hricava
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 30 Юни 2004
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 14:15    Заглавие: Re: Важно! Книга за всички начинаещи Отговорете с цитат

Yassen написа:
Поради зачестилите елементарни въпроси на начинаещите любители на електрониката предлагам може би най-разбираемата като език и широкообхватна книга за тях. Преди да зададат въпрос е хубаво да погледнат в нея. Книгата е на руски и е в DJVU формат.
книгата може да се свали от тук: LINK

С какво наруших правилата на форума, за да ми изтриете мнението от вчера, че линка е невалиден,а помолих да се качи ако може за да разгледам книгата Question Без този линк смисъла на прикрепената тема се губи според мен...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 14:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам-по-вероятно става дума за някакъв бъг във форума и затова е изчезнал поста ти.Аз лично поне нищо не съм ти трил.
А въпросния потребител Ясен от доста време не съм го виждал из форума,даже и не можах да разбера как е името на книгата,която е била качена.Дано някой друг да я е свалял и да я пази още.
Ако е от книжките които бяха качени в спойка.инфо-то част от тях сега ги има тук-
http://www.kn34pc.com/spoika/site/knigi.html
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!


Последната промяна е направена от Bojilov на Чет Яну 03, 2008 14:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hricava
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 30 Юни 2004
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2008 14:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора и линка Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daminad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Яну 2006
Мнения: 189
Местожителство: Somewhere in time

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2008 23:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Много полезни книжки има на този линк по горе! Wink Mr. Green
_________________
Всеки който си придава важност придобива маловажност.
"Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!" - Р. Ц. Кирилов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 0:15    Заглавие: Отговорете с цитат

daminad написа:
Много полезни книжки има на този линк по горе! Wink Mr. Green


Има още доста, но не са пуснати за свободно сваляне поради остра липса на хора, спомагащи за допълването на библиотеката. Повече подробности в поста ми по-горе.
_________________
skype:bagybg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Citadelata
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 27 Апр 2008
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Нед Апр 27, 2008 21:37    Заглавие: "Как работи транзисторът" на А.Шишков Отговорете с цитат

Като гледам какви работи сте слагали за книжки случайно вкъщи попаднах на една книжка "Как работи транзисторът" на А.Шишков, ако на някои му трябва да пише!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Krasimir . Yovchev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 20 Окт 2008
Мнения: 82
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Апр 28, 2009 20:53    Заглавие: Важно! книжка за начинаещи Отговорете с цитат

Ако става вапрос за тази книжка за, която аз имам на последната страница, завършва с един реголируием изправител,от 0-13V 1A на рибарица, ще я донеса само трябва да я потърся, къде съм я прибрал но със сигорнос е в къщи, някъде.Ще я намеря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov