| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
eDaniel Нов потребител

Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 3 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 11, 2005 13:39 Заглавие: Елементарен(?) проблем със ТВ Елит (Elite ETV-551) |
|
|
Здравейте,
имам следният проблем: въпросният телевизор е работил нормално,
преди някой да е имал нужда от жица и да е прекъснал 5 проводника и не мога по никакъв начин да разбера как да ги свържа. Не съм специалист по електроника - съжалявам ако въпроса ми е глупав.
Значи прекъснати са 2 сини, 1 бяла, 1 черна и 1 червена. Червената мисля, че съм свързал както трябва, тъй като има по малко червен проводник от двете страни и изглежда като да е било точно така. Сините жици ги премерих с мултицета - 12в променлив ток. Предполагам, че трябва да се свържат около грец (токоизправител?), само че не мога да различа въпросните диоди/елемент. Бялата жица излиза под и между червеното и черното на входа на трансформатора. Дали е за заземяване? Последната (черна) жица излиза от тръбата на кинескопа...
Моля помогнете
Предварително благодаря _________________ CPU: AMD Duron 1.8 @ 2.25GHz
MB: ASUS A7V600-X @ 333MHz FSB
RAM: 512MB DDR Elixir @ 400MHz (CL2.5)
VGA: ASUS A9500GE/TD @ 250/400 => A9600PRO 380/560 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пет Мар 11, 2005 13:59 Заглавие: |
|
|
| Така едва ли някой може да ти помогне.Ако ти пратя схемата ще можеш ли да се оправиш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eDaniel Нов потребител

Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 3 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 11, 2005 15:09 Заглавие: |
|
|
Mисля, че да. Ще съм благодарен да ми изпратите схема за да си пробвам уменията.
Имам един допълнителен въпрос от серията елементарни: взех си два сини светодиода и искам да ги сложа евентуално ако проработи да осветява скалата за ТВ/Радио. Мога ли да ги вържа директно и къде е препоръчително.
Благодаря предварително.
Поздрави _________________ CPU: AMD Duron 1.8 @ 2.25GHz
MB: ASUS A7V600-X @ 333MHz FSB
RAM: 512MB DDR Elixir @ 400MHz (CL2.5)
VGA: ASUS A9500GE/TD @ 250/400 => A9600PRO 380/560 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пет Мар 11, 2005 15:44 Заглавие: |
|
|
Дай някакъв адрес!!! _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eDaniel Нов потребител

Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 3 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 11, 2005 15:48 Заглавие: |
|
|
Коце - мерси предварително! Пратил съм ти празно писмо на твоя мейл за по-лесно. _________________ CPU: AMD Duron 1.8 @ 2.25GHz
MB: ASUS A7V600-X @ 333MHz FSB
RAM: 512MB DDR Elixir @ 400MHz (CL2.5)
VGA: ASUS A9500GE/TD @ 250/400 => A9600PRO 380/560 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пет Мар 11, 2005 16:03 Заглавие: |
|
|
Всичко е в пощата ти.Успех!!! _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivbaz Гост
|
Пуснато на: Пон Мар 20, 2006 14:31 Заглавие: Re: Елементарен(?) проблем със ТВ Елит (Elite ETV-551) |
|
|
Здравейте,
Имам си и аз проблемче с такова телевизорче. Изгубих развивка по хоризонтал и вертикал. Нужна ми е схема
Моля помогнете
Предварително благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasimor Нов потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 36 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:45 Заглавие: |
|
|
Зравейте,
Имам нужда от схема на модел ETV-551, захранващи кабели от изхода на мрежовия траф висят. Не мога да определя, клемите. Ако някой има, ще съм Благодарен да ме насочи към схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|