| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:10 Заглавие: "SCHNEIDER" TV-8-70222/P/BLS ALBONA -сервизно м |
|
|
| Здравейте.Телевизора е изпълнен с процесор TV8-29B/G.След замяна на процесора си работи,но с нарушена геометрия.Не разбрах какво е шасито.Също така няма и оригинално дистанционно.Как да вляза в сервиз да опитам да го настроя и дали е възможно без ориг.пулт? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:23 Заглавие: |
|
|
TV8 ти е шасито.
Влизането стандартно-спираш телевизора от ключа,натискаш едновременно "червен" и "син" бутон от пулта,като едновременно натискаш PROG- и VOL+ от предния панел и го пускаш от ключа.
За влизане в сервизен режим може да се ползва и обикновен филипсов пулт,
като вместо двата бутона-червен и син от пулта се натисне само един-TV-бутона на
стандартния филипсов протокол или бутона "Контраст минус" на RC5 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:26 Заглавие: |
|
|
А иначе пулт можеш да му купиш Conel 9990 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:27 Заглавие: |
|
|
Шасито е TV8.
При положение, че нямаш оригинален пулт, комбинацията от двата едновременно натиснати бутона се замества с бутона TV (връщане от телетекст) от стандартен филипсов пулт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:35 Заглавие: |
|
|
| Четох това от други постове и не успях .Става въпрос за пулта с SAA3010.С посочената комбинация нито с ТВ нито с контраст- става.Може нещо да не го правя както трябва или пулта ми не е подходящ,но не успях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:36 Заглавие: |
|
|
| tvpetrov написа: | | С посочената комбинация нито с ТВ |
Трябва да стане!
Комбинацията трябва да се позадържи и да се поизчака известно време. Не става веднага. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:46 Заглавие: |
|
|
| Съжалявам,ще потърся и друг пулт,но го задържах близо минута и не се получи.Съмнява ме че не е това шасито.TV-8 като че ли не е с тоя процесор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:48 Заглавие: |
|
|
Нали работи все пак с пулта с 3010?
Какъв е точно въпросния пулт? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:54 Заглавие: |
|
|
| Работи си.Пулта е стандартен китайски с отд.регулиране на аналоговите настр.има си бутон TV и мисля,че трябваше да стане,но не ще.Да не съм разбрал погрешно.Значи изключвам го ог мрежовия бутон,натискам V+и P- от панела на телевизора едновременно с това и бут.TV от пулта и включвам телевизора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 12:02 Заглавие: |
|
|
И за около 5 сек. задържане би трябвало да стане.
Бутона от китайския пулт на стандартен Филипс дали прави това което трябва? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|