| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 14:55 Заглавие: PHILIPS 21PТ1353 /58 Захранванe: ПРОДЪЛЖЕНИЕ |
|
|
Колеги, имам един малък проблем със захранването.
+В ми е по схема 96В, на захранването са сменени всички съмнителни елементи, дори резистори, кондензатори и диоди и транзистори които на мерене са здрави. Проблема обаче си остава - захранването е околко 100В при включване, при поява на бял екран, захранването пада до 78В, а обратното при черен вдига до 125В!!!
Последната промяна е направена от Predator_MF на Съб Ное 13, 2004 13:58; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 15:01 Заглавие: |
|
|
Да не би модела да е не PC а PT ? кое е шасито ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 15:04 Заглавие: |
|
|
Мда, извинявам се за грешката...21PT1353 /58 e модела, шасито е L6!
ПС. Още не съм се оправил от срещата във Враца, боли ме главата...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 15:08 Заглавие: |
|
|
Провери R 3514 , 3515 . Ако завишат стойноста си става точно това което описваш.... _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 15:29 Заглавие: |
|
|
Мда, рядко се срещат такива проблеми. Явно трябва да си взема по точен уред...На мерене ми ги дава по 1 Ом, като ги смених телевизора запя Благодаря много колега!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 16:22 Заглавие: |
|
|
| Хм, да обаче пак има леки колебания в захранването (в граници от +- 5В които доста се отразяват на широчината на картината. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RaMzEz`` Гост
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 16:35 Заглавие: |
|
|
nqmash li trimer v zahranvaneto?ako imash namali go to tam.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 16:39 Заглавие: |
|
|
| Ами нямам, залепено е твърдо с резистори. В момента захранването е около 112В (по схема са 96) и растера достатъчно се колебае при тези 6-7% отклонение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 16:41 Заглавие: |
|
|
| Освен това кондензатора на +В съм го сложил 100uF/160V (стария беше 47). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 16:45 Заглавие: |
|
|
| Predator_MF написа: | | Хм, да обаче пак има леки колебания в захранването (в граници от +- 5В които доста се отразяват на широчината на картината. |
Опитай да си поиграше със същите резистори.Аз обикновенно ги заменям с един със стойност 0,47 Ом. Но не слизай под 0,4 Ом като обща стойност. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|