| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 20:14 Заглавие: FUNAI MS-20 геометрия |
|
|
| Шасито е с отделната платка за захр. блок.Изгоряла е хор. отклонителна бобина.Докато чакам да ми донесат такава,сложих за проба две други/една от Е-он 380 и една от CROWN/.И при двете се получава възглавница по вертикали.Дали проблема е от откл. с-ми,или има друг проблем.Иначе крайния транзистор е почти студен и размера на изображението е съвсем нормален. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 20:49 Заглавие: |
|
|
А добре ли ги вкарваш бобините в шийката на кинескопа .Ако останат по назад то тогава се появява тоя дефект като вертикалните линии са издути навън . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 21:02 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | | А добре ли ги вкарваш бобините в шийката на кинескопа .Ако останат по назад то тогава се появява тоя дефект като вертикалните линии са издути навън . |
В момента съм все още с електронските бобини.Вкарана е до край.Ако се дръпне назад,се нарушава чистотата и сходимостта,но възглавницата остава.С другата бобина от Кроуна-ефекта е същия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 6:20 Заглавие: |
|
|
| От бобината е Не е подходяща |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 9:37 Заглавие: |
|
|
Нямаш друг проблем в телевизора-просто бобините които слагаш не стават-търси други. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 19:20 Заглавие: |
|
|
| "Възглавницата " вече е под контрол.Остана лошата линейност по вертикали/леко подгъване в долната част-по точно,разстоянията между хоризонталните линий,плавно намалява от горе, на долу/.Електролитите около ВО са сменени.Има тример само за верт. размер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 19:53 Заглавие: |
|
|
| helios написа: | | "Възглавницата " вече е под контрол.Остана лошата линейност по вертикали/леко подгъване в долната част-по точно,разстоянията между хоризонталните линий,плавно намалява от горе, на долу/.Електролитите около ВО са сменени.Има тример само за верт. размер. |
И тва явление може да се яви от неподходяща откл.бобина.Може да пробваш все пак да си смениш чипа на ВО. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 23:46 Заглавие: |
|
|
А как я постави под контрол възглавницата ? Със смяната на друга отклонителна система или с някаква химия. Ако с химия си я направил възможно е от химията да ти свива отдоло  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Апр 22, 2007 0:19 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | А как я постави под контрол възглавницата ? Със смяната на друга отклонителна система или с някаква химия. Ако с химия си я направил възможно е от химията да ти свива отдоло  |
По принцип мразя химийте,освен ако не са крайно наложителни.Сложих ОС, от пак такъв телевизор.След смяна на чипа за ВО,линейността е идеална.
Благодаря на колегите! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|