Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с CAR-DVD NEO 1107-DivX

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maneken
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2006
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:03    Заглавие: Проблем с CAR-DVD NEO 1107-DivX Отговорете с цитат

Здравейте,
купих си преди време двд за кола Нео Sad
Намръщих се защото качеството на картината е перфектно, звука да кажем, че е добър има си всички ектри и т.н.т Sad

На третия ден двд-то изгоря и се наложи ремонт, защото не искаха да ми го сменят незнайно защо Sad

Уж го оправиха и след няколко дена пак даде фира и този път даде фира тотално ! Занесох го на един приятел и той ми показа лентовия кабел, който е бил вкаран в леглото за диска и затова ми дереше дисковете като грамофонни плочи, но това няма значение! Оправи ми всичко по двд-то, изкара ми нови стабилни буксо от вътре и т.н, оправи ми светлината и така, но остана един проблем, който скапва цялата история и той не знае от къде е Sad

Когато сложа диск в двд-то няма значение какъв двигателчето не завърта и изписва, че няма диск и превключва на друга опция, флаш карта, усб или радио.

Като го взех от приятела каза, че понякога завърта двигателчето понякога не, а сега тотално спря. Каза, че е мерил двигателчето било в изправност, но по някаква причина един път отива до него ток друг път не отива Sad

Може ли някой да го оправи това двд, защото вече не издържам от глупости които се случват около мен Sad

П.С: Също имам въпрос за панела на това двд! Някой от чертите на цифрите-буквите на дисплея светят адски слабо и се виждат напълно само като се гледат под ъгъл това има ли оправяне също ?

Моля за помощ за това двд и също ако ви е удобно пишете на ICQ-то 144626444, за да може да ви откликна по-бързо !

Мерси на всички !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gioko81
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Май 2007
Мнения: 69
Местожителство: Гр.София

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2007 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай да почистиш оптиката с кечки за уши но не със спирт а с вода и после я подсуши.Двигателчето дефектира рядко.По скоро имаш проблем с четенето на диска.Ако можеш виж дали оптиката свети и дали лещата се движи нагоре надолу.Това се прави без диск просто трябва да излъжеш механиката че диска е вътре.Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fonev_tv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2006
Мнения: 742
Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2007 7:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо го носиш на приятели а не го занесеш в сервиз Нали те са за това
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
maneken
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2006
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 23:11    Заглавие: ! Отговорете с цитат

fonev_tv написа:
Защо го носиш на приятели а не го занесеш в сервиз Нали те са за това


Приятеля е техник и има сервиз Wink

Кой чип може да е отишъл ако е отишъл някой ?
Ако е процесор намира ли се и скъп ли е ?!!
_________________
Ако може да помогнем ...
... Да помогнем !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 11:02    Заглавие: Re: ! Отговорете с цитат

maneken написа:
fonev_tv написа:
Защо го носиш на приятели а не го занесеш в сервиз Нали те са за това


Приятеля е техник и има сервиз Wink

Кой чип може да е отишъл ако е отишъл някой ?
Ако е процесор намира ли се и скъп ли е ?!!
Аз пък имам приятел които има скалпел в къщи но не е хирург За гаранционно изделие си има сервизи упоменати в картата За части ще опреш пак до тях
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals