| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
desta serviz Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2006 Мнения: 127 Местожителство: гр.Силистра
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 12:41 Заглавие: NEO TV 2962TXF-Затъмнена и размазана картина |
|
|
| Шасито е КОНКА Процесор SDA5555,Видео STV2248,Вертикала+EWкорекция STV9306.Съпротивлението R407 от изхода на EWкорекцията `10 ома 2W` пуше и картината е размазана и много тъмна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 13:59 Заглавие: |
|
|
| С регулиране на фокуса няма ли ефект? Провери не е ли занижено захранването за ТХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 14:12 Заглавие: |
|
|
От занижено захранване-едва ли-няма да пуши резистора на EW тогава.По-добре си огледай и посмени високоволтовите кондензатори в изх-стъпало на редовата.
И също така рови самия EW-за да видиш закво пуши резистора. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
desta serviz Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2006 Мнения: 127 Местожителство: гр.Силистра
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 14:15 Заглавие: NEO TV 2962TXF..... |
|
|
| Захранването е нормално.При увеличаване на ускоряващото картината се размазва съвсем.Чрез фокуса не може да се фокусира. Сменял съм цокъла. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 14:30 Заглавие: |
|
|
А фокуса въобще важи ли като го регулираш?
Нямяш ли високоволтова сонда да премериш,колко е напрежението на фокуса и на вторя анод.Нищо чудно накрая и ТХО да излезе-въпреки че с този пушещ резистор на EW ме съмнява...
Виж смени високоволтовите кондензатори в изх.стъпало на редовата пък после ще го мислим. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
desta serviz Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2006 Мнения: 127 Местожителство: гр.Силистра
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 14:38 Заглавие: NEO TV 2962TXF..... |
|
|
| Наистина не съм сменял всички кондензатори в хор. р-ка,но за ТХО се съмнявам защото тразистора на хор. се държи нормално не пече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 15:43 Заглавие: |
|
|
След идуктивноста към транзистора на корекциите нямаш ли кондензатор ? Защо не провериш на какво дередже е той ? Ако е изпълнена по стандартното схемно решние за корекции разбира се _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 20:34 Заглавие: NEO TV 2962TXF... |
|
|
| 1.Пренавий дросела за корекциите. 2.А за фокуса сигурно си е ТХО ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 22:30 Заглавие: |
|
|
| А кинескопа можете ли да рпобвате на какво дередже е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
desta serviz Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2006 Мнения: 127 Местожителство: гр.Силистра
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 9:17 Заглавие: NEO TV 2962TXF..... |
|
|
| Ускоряващото напр. при максимум е 190V.Предполагам, че и фокусиращото напр. също е ниско.Кинескопа според мен е добре,всяка пушка сама за себе си свети добре. Когато откача EW корекцията картината естествено се свива,но остава тъмна и разфокусирана. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|