| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 19:30 Заглавие: Проблем с SAMSUNG CK-5039TB |
|
|
| Шасито е SCT11D, пробила е SMR40200C и диода DZ801 (R2KN). Подмених SMR-а, а диода го махнах - захранването заработи, но с повишено напрежение (145 V без товар), с лампа пада на 60-65 V. Попрегледах още тук-там, но с тези захранвания винаги съм имал проблем, та се питам да го мъча ли или да търся някое турско за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Мерси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 19:36 Заглавие: |
|
|
По скоро търси българското с TDA 4605. Чудесни са.  _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 19:40 Заглавие: Re: Проблем с SAMSUNG CK-5039TB |
|
|
| ivan1959 написа: | | Шасито е SCT11D, пробила е SMR40200C и диода DZ801 (R2KN). Подмених SMR-а, а диода го махнах - захранването заработи, но с повишено напрежение (145 V без товар), с лампа пада на 60-65 V. Попрегледах още тук-там, но с тези захранвания винаги съм имал проблем, та се питам да го мъча ли или да търся някое турско за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Мерси. |
На тези шасита е нормално да вдигат малко напрежението без товар. Не случайно ценера е на 200 волта  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 19:50 Заглавие: |
|
|
А смени ли и електролитчето преди SMRa .Мисля че 22мкф беше .Лампата за товар ли я слагаш или през лампа го пускаш ? Ако го пускаш през лампа то тя свети доста ярко и телевизора почти не тръгва .Защо така се получава при тия модели така и не си го обясних. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 19:53 Заглавие: |
|
|
Българско с 4605 ,турско блокче...
Само недей се мъчи да отремонтираш оригиналното-най-често е неблагодарно занимание. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 20:12 Заглавие: |
|
|
| Изпълни съвета на Коцев за електролита И ако не стане изберете Българското |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 20:12 Заглавие: |
|
|
| а пък и попаднеш на менте SMR ще има да сменяш докато свят ти се завие |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 21:10 Заглавие: |
|
|
| Електролитчето го подменях, ама без резултат, и съм патил от тия ментеливи SMR-и затова не ми се ще да задълбавам с ремонт на оригиналното захранване. Та май наистина ще търся да го сменя с някоя разработка, дали българско, или турско май ще зависи от случая. Поставял съм няколко турски и не съм имал проблеми (да вметна) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 21:14 Заглавие: |
|
|
Никакво турско .Българското е за предпочитане и по бързо става. Махаш SMRа и поставяш това с 4605 и си готов .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пет Май 18, 2007 21:42 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | Никакво турско .Българското е за предпочитане и по бързо става. Махаш SMRа и поставяш това с 4605 и си готов .  |
Нямам против, само дано открия такова. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|