| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sailor Нов потребител

Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 45 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:10 Заглавие: От каде да намеря този детайл - |
|
|
http://img02.imgshare.eu/i/sailor/image028_6238a.jpg
Това постоянно ми разваля сигнала мейду алармата на колата и дистанционното, регулирам го, хваща 2 дни и леко по леко пак се прецаква,ще съм ви благодарен ако ми кажете от каде да го намеря и точно как се казва (малко съм аматьор )
Може да изрежеш част от снимката ако искаш да се вижда  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:17 Заглавие: |
|
|
| Във всеки магазин,който продават електронни компоненти.Само трябва да знаеш каква стойност е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sailor Нов потребител

Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 45 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:19 Заглавие: |
|
|
| благодаря, ще го измеря и ще потърся, ако имам затруднения, пак ще питам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:23 Заглавие: |
|
|
казва се "тример-кондензатор", предполагам че е около 20-50pF, виж каква цифра има на него _________________ Младото поколение трябва да възроди Българската електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sailor Нов потребител

Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 45 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:36 Заглавие: |
|
|
| няма цифра, нищо не пише на него, дали има възможност същия размер да имат различни стойности |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:42 Заглавие: |
|
|
| При този размер (и цвят) стойността не може да бъде много по-различна. така че това да е проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:42 Заглавие: |
|
|
| sailor написа: | | няма цифра, нищо не пише на него, дали има възможност същия размер да имат различни стойности |
Има но не е фатално-сложи някой от 10 до 50пФ-
с врътване ще го докараш до колкото трябва да е капацитета. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sailor Нов потребител

Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 45 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 20:47 Заглавие: |
|
|
ок утре ще купя и ще го сменя, ще споделя дали се е опражил проблема. Благодаря за информацията  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pucev Нов потребител

Регистриран на: 26 Май 2007 Мнения: 5
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 22:37 Заглавие: |
|
|
| Като размери са еднакви,но отделните цветове имат различна стойност.Ако сложиш друг цвят ще имаш проблем с обхвата,а дори е възможно и да не се разпознаят! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 22:53 Заглавие: |
|
|
pucev, няколко поста по-горе споменах (може би не достатъчно ясно) за цвета и размера (че имат значение).
Сега трябва ли да обясняваме каква е връзката м/у размера и изполвания диелектрик в ТОЗИ тип кондензатори и каква е връзката с цветния код (когато някой се е постарал да се съобрази с него)? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|