| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 12:56 Заглавие: Велико Търново 85 |
|
|
| поблема е че не превключва каналите и не изписва нормално номера на канала. на мястото на номера се показва зелен правоъгълник без цифра. смених блока на управлението но нямаше промени. какво може да се направи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 14:25 Заглавие: Re: Велико Търново 85 |
|
|
| teco написа: | | на мястото на номера се показва зелен правоъгълник без цифра. смених блока на управлението но нямаше промени. какво може да се направи |
На куплунг X2 на 6-ти пин трябва да "излиза" цифрата.
Провери!
След това в блока за RGB има един диод и един резистор V12 R23 преди да се "омеша" със зеления цвят.
Странното обаче в това което си написал е, че правоъгълника ти е ЗЕЛЕН, а не трябва!
Той (полето) излиза на 5 крак на горния куплунг.
Да няма нещо пообъркано във връзките? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 14:26 Заглавие: |
|
|
Проверете двете захранвания който влизат в блок управление .А те са 12,8в и 30в. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 15:05 Заглавие: |
|
|
| диода и резисторат са добре но не6то има в напреженията. колега Dimow знаешли точно на кои пин трябва да имам 30 волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 15:06 Заглавие: |
|
|
Х3 - 9-ти (на практика единия краен)
Схема
Последната промяна е направена от RC на Вто Юни 05, 2007 15:14; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 15:14 Заглавие: |
|
|
| нещо липсват 30в, а те не идват ли от ТХО-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 15:16 Заглавие: |
|
|
Не виждам какво отношение имат те към проблема ти!
Импулси излизат ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 15:23 Заглавие: |
|
|
| мерси за схемата, за каде питаш дали излизат импилси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 15:31 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | На куплунг X2 на 6-ти пин трябва да "излиза" цифрата.
.....Странното обаче в това което си написал е, че правоъгълника ти е ЗЕЛЕН, а не трябва!
Той (полето) излиза на 5 крак на горния куплунг.
|
Гасенето (формирането на полето) - 5-ти, а цифрата на 6-ти.
Полето трябва да е черно, а не зелено (ако основното изображение е нормално като цвят). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 15:46 Заглавие: |
|
|
| колеги мерси за оказаното съдействие проблема се оказа прекъснал резистор R11 на 30В. аз просто забравих да потарся още отначало схема като си мисля че, кой ще има схема на ВТ85. със схемата стана за 5 мин . закривам темата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|